«Бачити сни»: що сниться українцям у баченні 36 митців на виставці в Музеї історії міста Києва

Експозицію живопису, фотографій, інсталяцій, графіки та інших творчих рефлексій на тему сновидінь можна побачити до 18 лютого включно

25.01.2024

У Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва відкрилась виставка сучасного мистецтва «Бачити сни», на якій представлені творчі рефлексії 36 митців на тему сновидінь і марень.

Що сниться українцям щоночі у теперішній час? Мирне майбутнє у рідній країні? Теплі спогади довоєнних років? Смачна вечеря у мами на кухні чи перші невпевнені кроки сина? А може, останні слова побратима чи дико пронизливі свисти ракет?  

Сьогодні кожен українець в реальному житті перманентно відчуває біль, горе втрати,  психологічний тиск та жахіття війни. Для когось сни є можливістю сховатись хоч на деякий час від  страшної реальності, а когось вони повертають у ті місця і  події, які хотілося б забути назавжди! Цей проєкт пропонує відвідувачам поринути у захопливі, а іноді жахливі, світи снів та підсвідомості. 

«Ідея проєкту народилась у дні страшних обстрілів в Україні, коли страшно було лягати спати, бо засинаючи, поринав у інший світ, а прокидався від сирени і вибухів. Коли страшно лягати, а ще страшніше — прокидатись… Нам цікаво було проаналізувати та прослідкувати ці емоції у творах митців, бо митець завжди відчуває більш тонко та має інструмент це висловити у своїх творах», — поділились куратори виставки Олена Єрмоленко та Валерій Лещинський. 

В експозиції представлені роботи 36 талановитих українських митців, які використовуючи різні види мистецтва, а саме живопис, фотографію, інсталяцію, графіку, асамбляж, показують тонку межу між реальністю та фантазією. 

Куратори підготували захоплюючий маршрут виставкою, аби кожен відвідувач мав можливість відчути усю глибину та різноманітність світу сновидінь. Створюючи роботи, кожен учасник виставки надихався власними мареннями, хвилюваннями, соціокультурними питаннями та вмістив свій калейдоскоп емоцій та відчуттів. Але “Бачити сни” – це голос кожного з нас, представлений через погляди митців, адже страхи та бажання зараз одні на всіх.

 

Виставка триватиме з 25 січня до 18 лютого.

Графік роботи експозиції згідно з графіком роботи МВЦ Музею історії міста Києва (вул. Б.Хмельницького, 7)

  • Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні
  • Каса працює з 12:00 до 18:30
  • Вартість вхідного квитка: 100/50 ₴ (повний/пільговий)