Леді Ді: її спадок та вплив на світ

31.08.2023

31 серпня 1997 року в автомобільній катастрофі загинула принцеса Діана, її смерть вразила весь світ. Хвиля горя прокотилася не лише по Великій Британії, а й відчулася на глобальному рівні. Світові зірки, політики, звичайні люди — усі висловили свою скорботу та повагу до пам’яті Леді Ді. Принцеса Діана залишила спадщину, яка продовжує надихати світ бути більш чуйним одне до одного. Її небайдужість у галузі благодійності та здатність торкатися найуразливіших верств суспільства лишили значний слід не лише у політичній сфері, а й у серцях пересічних людей. Адже принцеса стала символом надії та добра.

Елтон Джон, близький друг принцеси Діани, виконав пісню «Candle in the Wind» на її похороні. Він переписав текст пісні, що присвячувалась Мерелін Монро так, аби присвятити її Діані. Це стало одним із найвідоміших музичних проявів поваги.

Принцеса Діана була відома своєю активною гуманітарною діяльністю та підтримкою різних благодійних ініціатив. Вона зробила значні кроки проти стигматизації та дискримінації хворих на ВІЛ/СНІД. Принцеса Уельська часто відвідувала лікарні, працювала з хворими та сприяла поінформованості громадськості про важливість профілактики та підтримки хворих. Навіть коли це було табу. Діана Спенсер не боялася робити публічні заяви та давати інтерв’ю, аби проблема не замовчувалася. Вона наголошувала на важливості підтримки та взаєморозуміння в суспільстві, щоб люди не відчували себе ізольованими та не соромилися свого стану.

Принцеса Діана була патроном і підтримувала безліч благодійних організацій, як-от Центр Чарльза для дітей та молоді, Розподільний центр бідних та хворих, Фонд Елтона Джона проти СНІД, брала активну участь у збиранні коштів та привертала увагу до соціальних проблем. Однією з ініціатив було її залучення до справ, що стосуються дітей та молоді. Вона відвідувала дитячі лікарні, школи та центри допомоги дітям, підтримувала програми боротьби проти булінгу та насильства у сім’ях.

Моя робота полягала у тому, аби зустрічатись з людьми, говорити з ними та любити їх

Леді Ді активно виступала за заборону протипіхотних мін та працювала над приверненням уваги до цієї проблеми. Подорож до Анголи, щоб побачити наслідки використання мін, сильно вплинула на її світосприйняття, тож у 1997 році принцеса підтримала Оттавський процес, який привів до створення міжнародного договору про заборону протипіхотних мін.

Фото: Тім Грехем

Найбільша проблема у світі сьогодні — нетерпимість. Всі так нетолерантні одне до одного

Принцеса Діана відіграла важливу роль у підвищенні поінформованості про ментальне здоров’я та боротьбу зі стигмою, пов’язаною з психологічними проблемами. Її власний досвід і відкритість щодо емоційної боротьби із депресією, булімією та проблемами в родині дали можливість відкрито говорити про ці проблеми усім, хто стикався із подібними труднощами. Ставши однією із засновників організації «Шалкі» (Heads Together), яка була покликана знизити стигму, пов’язану з ментальним здоров’ям, та надати платформу для відкритого обговорення цих питань, принцеса активно відвідувала психіатричні лікарні, розмовляла з пацієнтами та надавала їм право голосу. Її публічні виступи дозволили проломити бар’єр мовчання та страху у суспільстві.

Принцеса Діана завоювала серця мільйонів своєю безпосередністю та щирістю. Її стиль, людяність та відкритість відрізняли її від традиційних уявлень про членів королівської сім’ї. Вона була доступною для людей, а її відвідування лікарень, дитячих будинків та благодійних заходів завжди супроводжувалися щирою зацікавленістю та підтримкою.