Понад 170 жінок-науковиць стали учасницями 4-го сезону премії L’Oréal — Unesco

R

Для участі у Премії жінки повинні мати науковий ступінь, наявність публікацій у журналах, що індексуються в базах Scopus та/або Web of Science та бути соціально активними

Компанія «L’Oréal Україна» завершила прийом заяв на здобуття української премії L’OréalUNESCO «Для жінок у науці». Премія реалізовується в Україні вже четвертий рік поспіль і є частиною глобальної програми L’Oréal-UNESCO «Для жінок у науці».

Мета премії — підтримати та відзначити талановитих жінок-науковиць, заохотити молодих жінок обирати наукові професії та допомагати їм у кар’єрі.

Для участі у Премії жінки повинні мати науковий ступінь, наявність публікацій у журналах, що індексуються в міжнародних наукометричних базах Scopus та/або Web of Science та бути соціально активними задля популяризації науки.

З 01 квітня по 01 липня 2021 року тривав збір заяв через онлайн-платформу forwomeninscience.in.ua. За три місяці було отримано 172 заяви від науковиць з 25 міст України, 99 вищих навчальних закладів України та 29 інститутів НАН України. Учасницями є 115 кандидаток наук та 52 докторки наук.

Серед найпопулярніших напрямів, якими займаються аплікантки, — математика (29 заяв), хімія (19 заяв), медицина (17 заяв), фізика (15 заяв), біологія (14 заяв), фізико-технічні проблеми матеріалознавства й енергетики (11 заяв), науки про землю (6 заяв) та інші (61 заява). Кожну заяву оцінюватиме незалежне журі програми, до складу якого входять провідні науковці та науковиці України — академіки, які є визнаними фахівцями у STEM галузях та мають бездоганну наукову репутацію.

Наступним етапом Премії стане відбір членами журі десяти фіналісток для участі у співбесідах у жовтні 2021 року та оголошення трійки переможниць у листопаді 2021 року. Про спосіб та місце оголошення буде повідомлено окремо на сторінці Facebook та на офіційному вебсайті компанії

Кожна Лауреатка отримає грошову премію у розмірі 150 000 грн (сто п’ятдесят тисяч) гривень після відрахування обов’язкових платежів та зборів, яка може бути використана переможницями на власний розсуд. Окрім визнання трьох Лауреаток серед ТОП-10 фіналісток, цього року за рішенням журі буде відзначено ще декілька учасниць премії за визначні успіхи в їх науковій кар’єрі.

Премія реалізується під патронатом Національної комісії у справах UNESCO в Україні.