Порада дня від психолога: важливість адаптивності

Навчитися створенню, зберіганню та відновленню взаємодії в найбільш складних ситуаціях ви можете завдяки 6 посібникам зеленої серії проєкту «Як ти, брате?», а навіщо це зараз потрібно розповідає Антен Семенов

01.11.2023
Антон Семенов. Психотерапевт, соціальний психолог, засновник проєкту «Як ти, брате?»

Антон Семенов. Психотерапевт, соціальний психолог, засновник проєкту «Як ти, брате?»

Коли все добре і безпечно, ми звикаємо до одного стилю життя, а коли приходить час іспитів та випробувань, то нам стає необхідно перелаштуватися.

Ось як виглядають головні тези переналаштування, які я зміг виділити під час психотерапевтичної роботи після широкомасштабного вторгнення: стало просто необхідно звикнути, що сам по собі ти не важливий. Це важко, але по-іншому просто не виходить бути адаптивним.

Раніше цінним було те, що ти отримуєш для себе, а тепер більше цінується те, що ти робиш для інших.

Також можна побачити певну зміну цінностей. Тепер цінні дії, а не переживання. Якщо ви, наприклад, просите про допомогу, дуже важливо відразу позначити, що саме ви хочете, щоб людина зробила. Послухала? Забила цвях? Схвалила ваше рішення? Люди все менше звертають увагу на ваші переживання, а все більше – на реальні справи, причини, результати.

Найбільш потрібними та цінним стають такі риси особистості як скромність, щирість і чесність. А головними чинниками успішної трансформації і адаптації стають навички взаємодії. Вміння заводити нові знайомства, приділяти людям увагу та повагу, просити та пропонувати допомогу.