Рада ЄС ухвалила історичний закон про боротьбу з насильством щодо жінок

Це перша законодавча ініціатива стосовно насильства в історії блоку

08.05.2024

Рада Європейського Союзу вперше ухвалила директиву, спрямовану на боротьбу з насильством щодо жінок та домашнім насильством. Про це повідомили на сайті Ради ЄС.

Закон вимагає від усіх країн-членів ЄС криміналізувати калічення жіночих статевих органів, примусові шлюби та кібернасильство. До останніх належать публікації інтимних зображень без згоди, розпалювання ненависті чи насильства в інтернеті та онлайн-переслідування. За вчинення злочинів каратимуть ув’язненням від одного до п’яти років. До того ж обтяжувальними обставинами вважатимуться вчинення злочинів проти дітей, представниць влади та громадськості, наприклад, журналісток або правозахисниць.

«Це переломний момент у розширенні прав жінок. Справжня рівність можлива лише тоді, коли жінки можуть жити, не боячись переслідувань, жорстоких нападів чи фізичних ушкоджень. Цей закон є важливим кроком на шляху до цього», — наголосила державна секретарка Бельгії з питань гендерної рівності Марі-Колін Леруа.

Також країни Євросоюзу повинні працювати з питаннями надання допомоги дітям, зокрема вживати заходів для захисту дітей, які зазнали злочинів, вчинених кимось із батьків.

Країни-члени ЄС матимуть три роки з моменту набуття чинності директиви, щоб впровадити її у національне законодавство.

Читайте також: Євросоюз офіційно ратифікував Стамбульську конвенцію

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram