Real life: 7 книжок про справжні неймовірні історії

Пригоди, подорожі, життя

18.02.2019

Усі персонажі та обставини — справжні. Нічого вигаданого. Суцільний драйв, відвага і навіть трішки безумства. Все це знайдете у документальних книжках про неймовірні пригоди унікальних людей.

З табуретом до океану

Леонід Кантер, Павло Солодько, «Люта справа»

Леонід Кантер був найвідомішим режисером-документалістом України («Війна за свій рахунок», «Добровольці Божої чоти», «Міф»). «Його життя — це постійні мандри по краю величезної скелі під назвою життя», — кажуть про нього його друзі. Цивілізація тепер роз`єднує людей, вважав Кантер, то ж його експеримент полягав у наступному: чотири експедиції до чотирьох світових океанів з $33,33 у кишені та з табуретом — це близько 60 тисяч кілометрів з 2004 року. Табурет, як своєрідний символ «безцільного просиджування життя», має залишитись на березі океану. І всі ці експедиції вдалися: яскраві, небезпечні, радісні, під час яких для учасників відродилося саме поняття, що таке «спілкування», «натхнення», «людяність» і «мрія».

Сам в океані

Слава Курилов, «Час майстрів»

Абсолютно неймовірна автобіографічна історія: 70-ті роки, молодий, талановитий, але «ідеологічно неправильний», океанограф Станіслав Курилов. Отже, головний герой, якого не випускали з країни, вирішує втекти з «тюрми народів» єдиним способом, на який був здатен знавець моря та вправний пловець. Він придбав квиток на круїзний лайнер (йому дозволили, адже лайнер не заходив до жодного порту) і у момент, коли земля була найближче — стрибнув вночі з палуби до безмежного океану. Курилов провів у морі більше двох діб без їжі, пиття та сну, подолавши 100 км. І, звісно, доплив до берега.

Ship Life. Сім місяців добровільного рабства

Ольга Мельник, «Книги — XXI»

Яким є життя на круїзному лайнері? Якщо ти — офіціантка, то свій досвід ти потім описуєш як «сім місяців добровільного рабства». Якщо вже ви наважились на таку пригоду, найкраще, що ви можете зробити зі своїм досвідом, — розповісти про нього іншим. А ще показати неглянцеві, дуже авторські «світлини»-враження від 20 країн Європи, Північної та Центральної Америки.

Авантюра ХL

Артем Чапай, «Віват»

Артем Чапай — авантюрист у хорошому сенсі. Автор, який ставить досить незвичні експерименти на собі: їздить Україною на мотоциклі від Карпат до степів Луганщини або йде на цілий рік у декретну відпустку. Ця ж книжка — про півторарічну подорож Чапая-студента автостопом, без грошей, а й інколи й без документів. Від Нью-Йорка до Нікарагуа через Мексику, Кубу, Беліз, Ґватемалу, Гондурас, Сальвадор. Що дає йому ця подорож? Не тільки знайомства з новими людьми та їх укладом життя, а й нове розуміння світу та самого себе.

Дорога святого Якова

Дзвінка Матіяш, «Видавництво Старого Лева»

Дорога святого Якова — відомий з ІХ століття паломницький шлях до могили апостола Якова в іспанському місті Сантьяго-де-Компостела, головна частина якого пролягає по Північній Іспанії. До Сантьяго люди йдуть за просвітленням та миром у душі, паломників більшає з кожним роком (у 2016, наприклад, їх було вже понад 262 тис.). То ж, дорогою у вас є можливість не тільки випробувати свої фізичні й моральні сили, а й познайомитись з багатьма людьми. Письменниця Дзвінка Матіяш та її чоловік подолали 900 кілометрів пішки з наплічником на спині через усю Іспанію до міста Сантьяґо-де-Компостела і до мису Фіністерра — Кінця Землі, — і розповіла про це у своїй книзі.

Baby Travel. Подорожі з дітьми, або Як не стати куркою

Ірена Карпа, «Клуб сімейного дозвілля»

Мандри — це пригода. Діти — це та ще пригода. А ось мандри з дітьми — це така комплексна задача, за яку багато хто навіть і не думає братися. А в Ірени Карпи все вийшло і вона розповідає, як це було — подорожувати з двома маленькими дочками на Гаїті, до Індії, Піренеїв у Франції чи по Балканах. Так, подорожувати з дітьми і без дітей — це два різні досвіди, але чи варто відмовлятися від подорожей тільки тому, що ви стали мамою? Звісно, що ні!

Таємний щоденник Хендріка Груна віком 83 1/4 роки. Зроби щось із життям!

Хендрік Грун, «Клуб сімейного дозвілля»

Які ще авантюри можуть бути у літніх людей? Чесно кажучи, старість — це теж випробування на стійкість, винахідливість, жагу до життя та почуття гумору. 83-літній герой — голландець Хендрік Грун написав про свої пригоди і його «Таємний щоденник» перекладено 20 мовами світу. ЗМІ у Нідерландах сповіщали про те, що під цим псевдонімом пише 62-річний Пітер де Смет. Що ж, 62 роки і 83 — не одне й те саме, але історія Хендріка настільки надихає, а філософія наснажує, що книжку варто читати, навіть якщо не всі факти у ній відбулися із самим автором.

— Читайте також: (Не)безпечні стосунки: 7 книжок про те, як жити з іншими