В Україні вийшов тизер другого сезону проєкту «Науковиці» — серії документальних відео про українських жінок у науці. Два нові епізоди розповідають про радіобіологиню Олену Паренюк, яка досліджує бактерії у Чорнобильській зоні відчуження, та біологиню Катерину Шаванову, робота якої дозволить ефективніше використовувати надбання світової науки для потреб сільського господарства.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.ua«Науковиці» — це два документальні відео про українських жінок у науці під час повномасштабного російського вторгнення. Це відеоісторії про науку та дослідження всупереч усьому. Українські вчені продовжують свою роботу навіть попри скорочення фінансування наукової сфери, руйнування дослідницьких інститутів, відключення світла та перебої зі зв’язком.
Згідно з результатами опитування Ukrainian Science Reload, майже 75% науковців та науковиць налаштовані працювати на відбудову і підвищення обороноздатності України.

Мета проєкту — зробити науковиць видимими для суспільства, показати важливість науки у воєнний час та надихнути дівчат і жінок будувати кар’єру у STEM-спеціальностях.
Катерина Шаванова — біологиня, керівниця проєктів із досліджень та розвитку рослинництва в українській агрокомпанії Kernel. Робота Катерини дозволить ефективніше використовувати надбання світової науки для потреб сільського господарства, зокрема шукати шляхи для відновлення українських ґрунтів після бойових дій та повернення врожайності на довоєнний рівень.
Свежие новости
- В Україні скасували цьогорічну державну підсумкову атестацію
- На конкурсі Miss Charm-2023 Україну представить Анастасія Панова з Дніпропетровщини
- Конкурс для підприємиць «Створено жінками»: переможниця отримає 100 тисяч гривень
- Олена Гончарук перемогла у конкурсі на посаду керівника «Довженко-Центру»
- «Греммі-2023»: Бейонсе побила рекорд 20-річної давнини Новости на главной
Олена Паренюк — радіобіологиня, старша наукова співробітниця Інституту проблем безпеки АЕС НАН України. Вивчає, як впливає радіація на бактерії, які живуть у забрудненому середовищі — Чорнобильській або Фукусімській зоні відчуження, сховищах ядерного палива тощо. Дослідження Олени допомагають зрозуміти, як екосистеми взаємодіють із неочікуваними забрудненнями.
У складі знімальної команди режисерка Юлія Кочетова, операторка Христина Лизогуб, звукорежисерка Ксенія Виноградова.
Онлайн-прем’єра документальних відео відбудеться наприкінці січня на YouTube-каналі INSCIENCE — громадської організації з популяризації науки.