Чому варто подивитись фільм «Маестра»

05.05.2024

13-й фестиваль американського кіно “Незалежність” за підтримки Посольства США в Україні з 9 травня у Києві, Львові та Одесі покаже добірку фестивальних інді-гітів, що розповідають про сучасність Америки, її розмаїття та цінності і демонструють силу незалежної думки та свободи слова.

Документальна програма зібрала стрічки на гострі та соціальні теми, і  вже 14 травня у кінотеатрі Жовтень широкому загалу буде представлено унікальний фільм «Маестра». Стрічка розповідає про п’ятьох жінок з усього світу, які вступають у боротьбу за визнання та можливість проявити свій талант у найпрестижнішому конкурсі для жінок-диригентів, «La Maestra». 

Цей конкурс призначено для жінок на початковому етапі диригентської кар’єри і відбувається кожні два роки у Парижі. Важливо, що «La Maestra» дає можливість не тільки привернути увагу до своєї роботи, але й отримати професійну підтримку.

Дебора Борда, голова журі «La Maestra» та генеральний директор Нью-Йоркської філармонії, каже, що навіть зараз менше ніж 3 відсотки диригентів провідних оркестрів світу є жінками.

Режисерка Меггі Контрерас слідкує за життям п’ятьох учасниць, витягуючи з тіней їхні особисті історії про місце у професії, пристрасті, страхи та наполегливість.У фільмі йдеться не тільки про талант кожної жінки, яка потрапила на конкурс, але й підкреслюється виклик упередженим про жіноче лідерство у сфері, де традиційно домінують чоловіки.

Ці жінки — це не лише диригенти, вони — матері, доньки, бунтівниці та лідерки. Вони являють собою різноманіття досвіду та таланту, від матері з маленькими близнюками з Афін, яка доводить, що усе можливо, до українки, яка переживає повномасштабне вторгнення та намагається своєю роботою привернути увагу широкого суспільства. 

Марін Алсоп, суддя конкурсу і, ймовірно, найвідоміша жінка-диригент у світі, розповідає, що у дитинстві вона прийшла до вчительки зі скрипки та сказала, що хоче диригувати. Вчителька відповіла: «Ні, дівчата не можуть цього робити». 

Фільм «Маестра» не лише показує  фізичну та емоційну напругу диригування, яке є поєднанням музичної майстерності, хореографії та акторської вправності, але й розкриває місяці підготовки до виступу, в які вкладаються диригентки. Вони вивчають партитури, візуалізують виконання кожної партії та намагаються подолати внутрішні бар’єри.

“Мені подобається моя робота, адже більша частина її відбувається в моїй голові.” — каже одна з конкурсанток.

Фільм занурює глядача у світ аудіального досвіду диригування, де музика звучить не тільки в концертній залі, але й у серцях та думках самих жінок-диригенток. Власне, мистецтво та боротьба, перетин емоційного занурення глядача завдяки погляду знімальної команди створюють історію про можливість перебудови світу відповідно до більш справедливого майбутнього.

“Інколи перед концертом мені кажуть, щоб я більше посміхалась. Чи чують подібні поради чоловіки диригенти перед виступом?”

  • Коли: 14 травня
  • Де: Кінотеатр «Жовтень»
  • Соцмережіinstagram, facebook