«Для тебе немає нічого неможливого!»: 5 яскравих жіночих персонажів від студії Pixar

Кінопідбірка. 5 яскравих жіночих персонажів від студії Pixar

20.06.2021

Надя Куприненко, киновед, обозреватель WoMo

17 червня у світовий прокат вийшов повнометражний анімаційний фільм від студії Pixar «Лука». Автори мультфільму подарували нам нового героя, земноводне створіння Луку, поповнивши тим самим ряд улюблених анімаційних персонажів у дітей у всьому світі.

Добра нагода згадати попередників Луки, і цього разу зупинимось на жіночих персонажах, яких явила світу студія Pixar.

Pixar Animation Studios розташована у США, у штаті Каліфорнія. Засновником її був режисер «Зоряних воєн» Джордж Лукас аж у 1979 році, тоді вона була підрозділом Lucasfilm, називалась The Graphics Group і займалася створенням комп’ютерних ефектів для художнього кіно.

А у 1986 році студію у Лукаса викупив Стів Джобс за смішні $5 млн (просто у Лукаса були певні фінансові труднощі), і тоді ж з’явилася назва Pixar.

У 2006 році компанія Walt Disney Pictures купує у Джобса Pixar вже за $7,4 млрд, відбувається злиття двох компаній.

Символом Pixar є настільна лампа, яку ми бачимо щоразу перед початком фільму авторства студії.

Останнім часом чітко прослідковується тенденція об’єднувати кіноісторії у так звані «всесвіти»: Всесвіт коміксів DC, Всесвіт Marvel, Всесвіт Гаррі Поттера і Всесвіт «Зоряних воєн», навіть Всесвіт «Закляття». За цим же зразком існує теорія Всесвіту Pixar, за якою всі історії у фільмах студії відбуваються в одній реальності у різних часових просторах. І це дуже цікава тема для дослідження. Тим паче, що студія полегшила це завдання, опублікувавши у 2017 році цілий відеоролик, у якому показала зв’язок своїх героїв від мультфільму до мультфільму.


Герої Pixar знаходяться на одному рівні з героями ігрового кіно. Їхній зовнішній вигляд, характер і можливості обмежуються лише фантазією аніматорів, або особистою думкою продюсерів. Насправді я вважаю, що славнозвісна криза ідей, яку приписують сучасному мистецтву, насправді є, бо, здавалося б, придумали уже все про всіх, перезняли по декілька разів історію в сиквелах, приквелах і спін-офах, і не так-то й легко придумати щось нове — нове настільки, щоб вразити глядача. Тим часом Pixar спромігся подарувати нам декілька нових героїв, які за популярністю легко конкурують з героями художніх фільмів, мають бездоганно виписані характери і з якими вже встигло вирости ціле покоління.


Бу

«Корпорація монстрів» / Monsters, Inc. (2001)

Насправді її звуть Мері Гіббс, їй 3 роки і вона страшенно допитлива і розбишакувата. Скрізь, де вона з’являється, стається переполох. Вона здатна влаштувати його навіть серед монстрів, яких бояться усі діти. Просто діти не в курсі, що монстри самі їх бояться, оскільки діти для монстрів дуже токсичні і можуть стати причиною їх загибелі. Так думають самі монстри.

У 2013 році вийшов приквел «Університет монстрів», але Бу там уже не було. Зате її ім’я згадується в «Тачках», а сама вона має епізодичну «роль» в «Історії іграшок 4».

«Корпорація монстрів» відіграє надзвичайно важливу місію — фільм доводить дітлахам, що страх насправді не страшний, якщо з ним потоваришувати. Це саме та ідея про сприйняття «інакшості», яку Pixar так вдало продукує в своєму свіжому мультфільмі «Лука».

Цитата: «Раніше діти хоча б знали, що таке страх. А зараз?..»

 

Дорі
«У пошуках Немо» / Finding Nemo (2003)

Страшенно мила, але забудькувата, і через це дуже кумедна, рибка-хірург Дорі вперше з’являється у мультфільмі Pixar «У пошуках Немо», де рибка-клоун Марлін вирушає на пошуки свого сина Немо, який через свою надмірну допитливість опиняється в акваріумі у кабінеті дантиста. Немо має невеличку ваду — у нього один плавник менший за інший, і це ще більше посилює хвилювання батька, адже у такому випадку Немо складніше вибратися з халепи.

Дорі завзято береться скласти компанію Марліну у пошуках сина, але через її коротку пам’ять місія порятунку перетворюється на сповнену курйозів і несподіванок пригоду.

Рибка настільки запала в душу публіці, а сам мультфільм мав такий успіх, що у 2016 році Pixar випускає на екрани окремий повнометражний анімаційний фільм, повністю присвячений Дорі. У ньому вона знову вирушає на пошуки — але цього разу вже своїх мами і тата, сподіваючись дізнатися історію своєї сім’ї і позбутися проблем з пам’яттю.

Цитата: «Знаєш, що ти можеш? Зачекати в куточку і все там забути. У цьому ти майстер».


Еластика

«Суперсімейка» / The Incredibles (2004)

Хелен Парр, вона ж Еластика, — мама з сімейства супергероїв, які живуть у тихому передмісті звичайним життям, приховуючи свої супергеройські можливості. Час від часу тата Боба Парра тягне на подвиги, і тоді вся сім’я змушена допомагати йому у місії порятунку людства. І тата.

У першому фільмі Еластика була другорядним персонажем, але вийшла настільки вдало, що вже в 2018 році Pixar випускає «Суперсімейку 2», де виводить Еластику на роль протагоніста.

Своє ім’я Еластика отримала завдяки супергеройським можливостям — вона може розтягнути будь-яку частину свого тіла до неймовірної довжини і змінювати форму. Цим самим Еластика здійснила революцію у світі супергероїв, оскільки до неї префікс «супер» мали лише чоловічі персонажі. Мама трьох дітей, вона не вдовольняється роллю лише домогосподарки і доводить, що їй під силу і роль супергероїні.

Цитата:
— Я врятував тобі життя!
— Ти не врятував мені життя, ти понівечив мені смерть!


Радість

«Думками навиворіт» / Inside Out (2015)

Радість — одна з базових емоцій (серед них ще Печаль, Страх, гнів і Відраза), притаманні 11-річній дівчинці Райлі, які щодня керують її поведінкою. Радість першою з’являється до Райлі, тільки-но вона з’явилася на світ.

Дія фільму відбувається у свідомості дівчинки, а всі емоції мають людиноподібну зовнішність. І саме Радість автори вивели на роль протагоніста, лідера серед п’яти емоцій. Вона намагається врівноважити своїх «колег», турбуючись про емоційний стан Райлі.

«Думками навиворіт» — це одне з найнеймовірніших кінематографічних втілень. Pixar вдалося візуально зобразити те, що візуальному зображенню, здавалося б, не підлягає. Не вдаючись до метафор, а навпаки — додавши людську подобу і абсолютну ясність найабстрактнішим у світі речам.

Цитата: 
— Ти загубишся.
— Впевненішою треба бути!
— Я впевнена, що ти там загубишся.


Меріда

«Відважна» / Brave (2012)

Шотландська принцеса Меріда — майстерна лучниця. Вона одинадцята діснеївська принцеса, і перша принцеса Pixar. Їй 16 років, вона норовлива і взагалі має характер, який не дуже личить королівській доньці — незалежність і прагнення самотужки влаштовувати свою долю. Вона прагне пригод, стріляти з лука і гасати околицями на своєму коні Ангусі.

Якщо, наприклад, у «Пошуках Немо» Pixar зачіпає тему сина і батька, то у «Відважній» потужно підіймається тема стосунків доньки-матері, оскільки королева з усіх сил прагне зробити з норовливої доньки-пацанки справжню леді.

Крім «Відважної» Меріда присутня в анімаційному фільмі студії Disney «Ральф-руйнівник 2: Інтернетрі».

«Відважна» — це перший фільм, у якому було використано формат звуку Dolby Atmos («звук навколо»). А ще саме перед цим мультфільмом Pixar продемонстрував 7-хвилинну короткометражку «Ла Луна», Енріко Касароси, який згодом створив того самого «Луку».

Цитата: «Якщо випав шанс змінити долю — подумай».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ла-Ла Фільм: 5 мюзиклів на всі часи