Female Friendship: 7 книжок про жіночі стосунки

Твори про справжніх подруг

18.03.2019

Жіноча дружба — явище, що час від часу стає об’єктом не дуже розумних жартів, які натякають на те, що основою взаємин між жінками є лише конкуренція за чоловіків. Але це не так. І в житті, і в літературі достатньо прикладів щирої прихильності та взаємної підтримки між жінками.

Моя неймовірна подруга

Елена Ферранте, «Клуб сімейного дозвілля»

Хто така Елена Ферранте? Нам нічого невідомо про цю популярну письменницю, навіть її справжнє ім’я. Аж ось нарешті українською вийшов її роман, що став літературною сенсацією. Історія двох найкращих подруг, Елени та Ліли, у яких різні стартові позиції, але однакове бажання досягти успіху. Дівчата, ставши дорослими жінками, продовжують своєрідне змагання. В Італії 1950-х років для жінки було небагато можливостей для самореалізації, тож Елена і Ліла зробили різні ставки. Хто ж буде першою?

Лінія зусилля

Таіс Золотковська, «Діса-Плюс»

Це дуже цікавий сімейний роман, де сімей декілька і в кожної є свої таємниці, конфлікти, мрії та розчарування. Найцікавіша сюжетна лінія розповідає про традиційну єврейську родину з маленького українського містечка, у якій батько — лікар, син грає в шахи, а мати пече кошерні пироги. Але раптом з’ясовується, що в татка є коханка, син ненавмисно вбив однокласника, а мама зрозуміла, що любить жінок. Вірніше, жінку. В якої теж повно секретів, і з якою головна героїня починає нове життя, ключові принципи якого «повага» та «довіра».

Дівчата

Емма Клайн, «Клуб сімейного дозвілля»

У 1969 році група дівчат-хіпі «тусила» з психопатом Чарльзом Менсоном. Дівчата вчинили кілька шокуючих нападів, в тому числі на вагітну дружину режисера Романа Поланскі… Книжка про 14-річну Іві, яка була нецікава батькам, вчителям, а тільки загадковим дівчатам зі шкільного автобуса, пофарбованого у чорний колір. Секс, наркотики, рок-н-ролл і вбивства. Лише на відстані багатьох років Іві зрозуміє, як один випадок врятував її від темної безодні.

Прислуга

Кетрін Стокетт, «Клуб сімейного дозвілля»

Динамічний роман, який не відпускає до останньої сторінки: на тлі боротьби за расову та гендерну рівність у 1960-х роках в США росте і розвивається дружба жінок з абсолютно різних суспільних груп: молодої білої журналістки з аристократичної родини, яка не хоче виходити заміж і ставати домогосподаркою, та двох чорношкірих служниць, які дають згоду розповісти історії про своє життя прислуги в білих заможних родинах.

Велика маленька брехня

Ліян Моріарті. «КМ-Букс»

І книжка, і знятий на її основі серіал, мають приголомшливий успіх. Три жінки, їх дружба та їхні особисті маленькі, але дуже темні, таємниці про колишніх чоловіків, матерів, дітей. Здається, нічого особливого — ми часто брешемо собі та іншим, сподіваючись, що чергова «брехня на благо» спростить наше життя і нікому не завдасть шкоди. Проте це не той випадок. Велика маленька брехня може коштувати комусь життя.

Бузкові дівчата

Марта Холл Келлі, «Нора-Друк»

Події, описані у цьому романі про Другу світову війну, викликають гнів, обурення та відчай. Йдеться про найстрашніші, найганебніші її сторінки: медичні експерименти нацистів над людьми, а особливо боляче від того, що при цьому одні жінки катували інших. Але траплялось і так, що саме жінки боролися за те, щоб військові злочинці отримували заслужене покарання, а жертви — не були забутими. Кароліна Феррідей — нью-йоркська аристократка взялась витягти із забуття історії полонянок табору «Равенсбрюк», серед яких була смілива Кася Кужмерик. Герта Оберхойзен, лікарка-нацистка, згідно з вироком Нюрнберзького суду, повинна була відсидіти у в`язниці 20 років. Але завдяки знайомствам, вона вийшла на волю через 5 років і навіть продовжила медичну практику. Завдяки Касі та Кароліні її жертвам вдалося домогтися правосуддя.

Смажені зелені помідори в кафе «Зупинка»

Фенні Флегг, «Клуб сімейного дозвілля»

По-перше, ця книжка — про любов до життя, про смачну їжу (в кінці є навіть рецепти), і все закінчується добре. Добре, наскільки це дозволяє бездоганний смак авторки: тобто, звісно, люди старішають, розлучаються, змінюються, але гарні люди радіють життю, а погані отримують по заслугах. У часи Великої депресії у невеличкому селищі при залізничній станції «Зупинка» одна смілива і відважна дівчина, Іджі, відкриває кафе, де бідних годують безплатно, а безробітнім дають роботу. Усе селище — друзі Іджі, хоча вона абсолютно не відповідає уявленням про те, якою має бути юна леді. Іджі закохується у молоду жінку Рут, яка втекла з маленьким сином від жорстокого чоловіка. Згодом поліція починає підозрювати Іджі в тому, що вона вбила чоловіка Рут. Але всі мешканці селища стають на захист двох жінок. Евелін, яка у 1985 році слухає розповідь про життя Іджі, отримує натхнення, щоб змінити власне життя і не боятися робити те, що подобається, а не те, чого від тебе чекають.

— Читайте також: Новий сезон: 7 книжок для весни