«Засмучував людей своєю поведінкою»: у Києві охоронець вигнав підлітка з аутизмом за межі ярмарку

26.07.2023

Під час ярмарку «Всі. Свої» у Києві охоронець вивів підлітка з аутизмом за межі заходу й не пускав назад.

Про це повідомила мати хлопця, психологиня Світлана Абалова.

За словами жінки, після прогулянки ярмарком вона разом із дітьми прийшла на терасу, щоб купити смаколиків і підзарядитися. Доки вона робила замовлення, її донька розмовляла, а син Марк, який має аутизм, ходив туди-сюди під музику, яка грала на терасі.

Читайте також: В Ужгороді дівчинку на візку не пустили в дитячий розважальний центр: подробиці

«Обертаюся, а Марка немає, ми подумали, що він пішов до вбиральні й чекали на нього. Аж поки не стало дивно, що його немає», — написала Світлана Абалова.

Згодом вона знайшла сина за межами ярмарку. Жінка сказала, що Марка вивели й не пускали назад, бо «він ходить і засмучує людей цим».

«Діалог був із чоловіком, який, на жаль, не представився, але доволі з натиском намагався донести мені свою позицію й не пускав мене повернутися всередину через залякування, що «я не хочу по-хорошему» й «вони зараз викличуть 03», і наостанок «я думал вы – нормальная, а вы – мать-кукушка». І в принципі мене намагалися не пропустити й повернутися вже з сином всередину, де була моя інша дитина», — розповіла Абалова, додавши, що потім вона разом із дітьми покинула ярмарок.

Читайте також: У Фастові хлопець із синдромом Дауна відкрив інклюзивну майстерню печива «Коржик»: фото

Абалова наголосила, що не можна виводити людину лише тому, що вона, на чиюсь суб’єктивну думку, «вибивається з типового осередку». Жінка зауважила, що це порушує базові права людини.

«Усвідомлюючи, що син має особливості розвитку, його вивели силоміць із будівлі, чим насправді піддали його ризику, і пощастило, що він добре розуміє правила поведінки на вулиці й не пішов собі кудись… Про яку толерованість суспільства й інклюзію можна говорити, коли тобі як матері погрожують й обзивають? Чи що це суспільство буде робити, коли закінчиться війна й багато хто буде виділятися?» — зауважила Абалова.

Читайте також: Інтерактивно-ігровий посібник для підлітків: в Україні створили чатбот, який навчить гендерної грамотності

Додамо, що «Всі. Свої» перепросили за інцидент і повідомили, що припинили роботу з цим підрядником.

«Відчуваємо свою відповідальність і провину, що не зробили додатковий акцент на пункті взаємодії з людьми під час інструктажу персоналу. Бо для нашої команди це абсолютно очевидні речі. Утім, на жаль, ця ситуація ще раз показала, що тема інклюзивності й безбар’єрності досі залишається проблемною й потребує нашої більшої уваги», — зазначили у «Всі. Свої».