1 грудня всесвiтнiй день глобальноi солідарністi у боротьбі з ВІЛ

У Всесвітній день боротьби зі СНІДом, українські активісти, національні та міжнародні експерти об’єднались аби продемонструвати глобальну солідарність та спільну відповідальність у боротьбі з епідемією.

Саме “Global Solidarity, Shared Responsibility” ЮНЕЙДС (Об’єднана програма ООН проти ВІЛ/СНІДу) назвав темою 1 грудня у цьому році. Найбільша пацієнтська організація, БО “100% Життя”, зібрала партнерів аби разом закликати кожного бути свідомим до свого здоров’я і зробити внесок у здоровіший світ.

 До 1 грудня, активісти з усіх регіонів України, разом з партнерами та донорами записали надихаюче відео про боротьбу проти ВІЛ і заради життя.

Я говорю від імені найбільшого пацієнтського ком’юніті, від імені 169 тисяч ВІЛ-позитивних українців, які мають шанс на життя завдяки досягненням, що ми маємо в Україні. Світ не має права зупинятись у боротьбі з ВІЛ.  Адже навіть в умовах пандемії, ми маємо разом робити все можливе для збереження сервісів і доступного лікування. З ВІЛ можна жити, головне вчасно діагностувати захворювання і розпочати лікування”, — говорить Дмитро Шерембей, голова БО “100% Життя”

За оціночними даними в Україні більше 251 тис людей з ВІЛ. Кожна третя ВІЛ-позитивна людина досі або не знає свій ВІЛ-статус, або залишається поза межами медичного нагляду і, відповідно, не отримує лікування.

Вчасне діагностування ВІЛ та початок лікування — гарантує довге повноцінне життя.

Тестування на ВІЛ в Україні є безкоштовним. Швидкий тест на ВІЛ можна пройти у свого сімейного лікаря.

Безкоштовно замовити оральний тест на ВІЛ додому чи знайти найближчий до вас пункт тестування, можна, скориставшись опцією “Хочу обстежитись” на сайті.

Долучайтесь до Всесвітнього дня боротьбі зі СНІДом — встановіть спеціальну рамочку у фейсбук, зробіть репост відео. Боріться за життя размо з нами #FightForLife #WorldAIDSDay2020