Leggings Pride Day: Студентки Університету Нотр-Дам виступили проти лукізму

Дівчата носять легінси, аби відстояти свої права

Акція проти лукізму, яка отримала назву Leggings Pride Day, стала відповіддю на опублікований студентською газетою The Observer лист від матері чотирьох синів. Авторка листа жалілася на те, що дівчата, які носять легінси, провокують хлопців, привертаючи занадто багато їхньої уваги.

25 березня редактори студентського ЗМІ отримали невеличкого листа від Меріенн Уайт, яка поскаржилася на смаки сучасних дівчат. Жінка написала: «Я нікого не хочу образити, не хочу порушувати нічиї права. Я — католичка, мати чотирьох синів. І я бачу проблему, вирішити яку можуть дівчата, ця проблема — легінси». Також авторка наголосила на тому, що саме дівчата мають нести відповідальність за те, як на них реагують хлопці. «Чи думаєте ви про матерів та синів, коли так вдягаєтеся? Чи можете ви подумати про те, аби купити джинси, коли наступного разу підете на шопінг?», — запитує Маріенн у студенток.

У відповідь на опублікований лист активістки групи Irish 4 Reproductive Health із захисту репродуктивних прав, що навчаються в Нотр-Дамі, закликали студентів усіх гендерів вдягти легінси. І багато хто відізвався. Також активістки створили у Facebook сторінку для проведення заходу Leggings Pride Day. «Це прояв сексизму з боку жінки старшого покоління, яка вважає дівчат «підступними спокусницями», — прокоментували вони.

Це не перша акція європейської молоді проти лукізму. Нагадаємо, що два роки тому британські учні з міста Девон прийшли на уроки у спідницях тому, що шкільна адміністрація заборонила їм носити шорти, не дивлячись на спеку.

Джерело: huffpost.com

— Читайте також: Соцмережі для підлітків: Залежність VS. Можливості