Лише 26% батьків готові віддати дитину на офлайн-навчання

01.09.2022

Лише 26% батьків в Україні готові відправити дитину до школи, 59% опитаних сказали, що не готові віддати дитину на офлайн-навчання через безпекову ситуацію.

Про це свідчать результати дослідження Gradus Research. Понад 50 тисяч людей заповнили анкети в мобільному додатку за фінансової підтримки Європейського Союзу та у партнерстві з Центром Економічного Відновлення.

Найчастіше батьки не хочуть віддавати дитину через необлаштовані укриття (59%) та непідготовленість вчителів до можливих кризових ситуацій (26%).

Мотивацією батьків до офлайн-навчання дітей є:

  • живе спілкування з однолітками (72%) та вчителями (70%);
  • низька якість дистанційної (онлайн) освіти (59%);
  • облаштовані безпекові місця / укриття (37%).

Також серед причин віддати малечу до навчального закладу є прагнення батьків залучити дітей у гуртки та секції, віддати до школи для «нагляду», соціальна підтримка (харчування, медичний огляд).

Ще 6% опитаних зазначили, що хочуть, аби їхня дитина відвідувала школу через те, що у сім’ї немає можливостей забезпечити дистанційне навчання.

59% батьків готові також віддати дитину до школи за умови закінчення війни, а ще 6% – за умови відсутності ракетних обстрілів.

Раніше освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявляв, що понад 50% батьків в Україні обирають дистанційну форму навчання. Такі ж показники зафіксували у Держслужбі якості освіти України. Водночас міністр освіти і науки Сергій Шкарлет заявляв, що  50% батьків виступають за навчання в очній формі.

В умовах повномасштабної війни в Україні учні 3,5 тисячі шкіл навчатимуться з 1 вересня офлайн, повідомив начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко, пише Укрінформ.

За його словами, освітні заклади «готові» розпочати роботу у звичному форматі. Загалом освітній процес розпочнеться у 12,9 тис закладах загальної середньої освіти.

«Ще 3 867 будуть працювати у змішаному режимі, будуть використовувати як очну, так і дистанційну форму роботи. І повністю дистанційно планують працювати 5 497 закладів», – резюмував Кононенко.

Також він додав, що у такий спосіб більшість шкіл – 57% – розпочнуть навчальний рік офлайн або у змішаному форматі.

Натомість у закладах освіти, чиї укриття не здатні розмістити усіх учасників навчального процесу – дітей і персонал школи – можливе позмінне або змішане навчання. Кононенко підкреслює, що відповідне рішення ухвалює керівництво кожної окремої школи, враховуючи рекомендації військових адміністрацій.

Формат навчання можна змінити протягом навчального року, зокрема, якщо на цьому наполягають батьки учнів. Це залежатиме від безпекової ситуації у кожному конкретному регіоні.

Теги: