Розуміння людей — найсильніша компетенція: інсайти спікерів потоку HR на GET

Серед елементів успіху у новій реальності: залучати команди до побудови стратегії, орієнтуватися на клієнта та надихати лідерів усіх рівнів на зміни

Яка вона, нова роль HR-спеціаліста у компаніях майбутнього, якими компетенціями та навичками має володіти сучасний лідер, а також про управлінські рішення, які підвищують ефективність роботи команди, розповіли спікери потоку «Менеджмент та HR Marathon» головного фестивалю для малого та середнього бізнесу GET Business Festival 2021. Публікуємо найважливіші інсайти потоку. 

«Розуміння людей найсильніша компетенція»  сказав, відкриваючи  потік Digital HR-експерт Майк Притула. За його словами, HR-фахівець сьогодні це кадровик, менеджер, стратег, бізнес-партнер, co-founder та навіть founder. Майк вважає, що серед інструментів, які допоможуть досягти найкращих результатів, обовязковими є вміння управляти системами автоматизації, бути провайдером People Service, IoT, Machine Learning.

Digital HR-експерт Майк Притула

Аналітикою ринку праці поділилася Communication Manager robota.ua Юлія Далібук. За її словами, роботодавцям доведеться підлаштовуватися під сучасні реалії, враховувати соціальні пільги та відмовитися від ейджизму.  Юлія також розповіла про потрібні нині професії. Зараз найпопулярніша вакансія в Україні продавець-консультант, потім ідуть робочі спеціальності, менеджери з продажів, бухгалтери, офіціанти та хостес, кухарі та регіональні представники FMCG, а от у технологічній сфері та ІТ бракує кадрів. 

Communication Manager robota.ua Юлія Далібук

Директор департаменту по роботі з персоналом «ТЕДІС Україна» Ірина Івасюк проаналізувала основні процеси управління кадрами та розповіла про їхню трансформацію. Також спікерка надала поради, як зберегти залученість персоналу. «Від показника залученості співробітників залежить успіх компанії. Тому зворотний зв’язок від них має бути постійним, оскільки саме це допомагає контролювати залученість та підтримувати команду. Також необхідно підтримувати корпоративну культуру та проводити заходи, що зміцнюють команду», — каже Ірина Івасюк.

Директор департаменту по роботі з персоналом «ТЕДІС Україна» Ірина Івасюк

«Підприємницький підхід йде не лише від власника, але й від співробітників»,   впевнена HR Director Biosphere Corporation Вікторія Желдак. Вона розповіла про роль КРІ у мотивації команди та досягненні стратегічних цілей компанії.

«Командні бонуси у Biosphere Corporation дозволяють співробітникам розширювати мислення, дивитися далі затверджених нами цілей. Такими бонусами є річна премія за прибуток, мотиваційні програми, які створюють колективну пам’ять успіху. Коли ми досягли успіху та яскраво його відсвяткували, співробітник запам’ятає це надовго», — каже HR Director Biosphere Corporation Вікторія Желдак.

HR Director Biosphere Corporation Вікторія Желдак

Про ефективне навчання, навички майбутнього та розвиток команди учасники фестивалю дізналися від тренера з брейнхакінгу та особистої ефективності, директора з розвитку «Бізнес Радіо» Віктора Рубльова. За його словами, зараз ТОП-10 навичок до 2025 року виглядає так:

  • Аналітичне мислення та інновації;
  • Активне навчання та стратегічне мислення;
  • Критичне мислення та аналіз;
  • Комплексне вирішення проблем;
  • Креативність та оригінальність;
  • Лідерські та соціальні якості;
  • Технологічні навички;
  • Програмування та технологічний дизайн;
  • Стресостійкість та гнучкість;
  • Прихильність ідеї.

Серед чинників ефективного навчання Рубльов назвав інтенсивність, зворотний зв’язок, ізоляцію (концентрація на одному предметі), гейміфікацію, edutainment, різноманітність форматів та розвиток суперсили.

Директор з розвитку «Бізнес Радіо» Віктор Рубльов

Як підготувати лідерів нового покоління, розповіла ректорка Academy DTEK Валерія Заболотна. «У цифровому світі працює принцип: лідер отримує все. Коли він розуміє потреби клієнта, то займає 60% усього ринку. Другий, хто зробить те саме, отримає 30% ринку. Решта забере те, що залишилося, і вже не зможе вибратися з цієї позиції», — каже Валерія Заболотна.

Також Валерія наголосила, що майбутнє за людьми типу Shaper. Їм властиве системне мислення, майстерне виконання та величезна креативність.

Ректорка Academy DTEK Валерія Заболотна

У тому, що здоров’я співробітників запорука зростання компанії, переконала HRD «Нової пошти» Ніна Масюк. Вона розповіла, що карантин став подвійним викликом для компанії, коли потрібно було зберегти здоров’я команди та водночас справлятися зі збільшеними обсягами роботи. Для цього було створено службу попередження епідемій та санітарно-епідеміологічного контакту. У результаті, наприкінці 2020-го серед співробітників «Нової пошти» було зафіксовано лише 311 хворих, що становить лише 7,3% загальної кількості команди. 

HRD «Нової пошти» Ніна Масюк

Coca-Cola топ-роботодавець в Україні, Вірменії та Молдові. У 2020 рівень залученості співробітників становив 94%, а якість кадрового резерву понад 90%. Як досягти таких результатів та про нову функцію HR, що будує постковідний світ,  розповіла HR-директорка Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Наталія Пинтя. «Серед елементів успіху у новій реальності: залучати команди до побудови стратегії та шляхів реалізації, орієнтуватися на клієнта, надихати лідерів усіх рівнів на зміни, підтримувати команду та адаптуватися до нових умов, завжди бути на зв’язку та інвестувати у програми здоров’я», — каже спікер. 

Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові Наталія Пинтя

GET Business Festival це найбільший фестиваль підприємницької спільноти в Україні, який щорічно об’єднує 3000 учасників та топових бізнес-фахівців великих компаній. Дізнайтеся, про що розповіли спікери інших тематичних потоків: (посилання на попередні публікації)