Проект до роковин Чорнобильської трагедії: Правда про забуте місто-привид

Створено сайт та фільм про місто Поліське

27.04.2020

Усім відомо про трагедію, що відбулась у Чорнобилі, багато хто чув про Прип’ять, але Поліське залишається невідомою точкою на карті трагедії 1986 року. Це місто на відстані 80 кілометрів від ЧАЕС, що постраждало внаслідок вибуху. І у нього особлива історія. У 2019 році українські документалісти зняли короткометражний фільм “Поліське. Післячуття”. А команда креативної агенції створила айдентику зниклого міста. Таким чином, автори проекту хочуть привернути увагу до прихованої історією правди і забутих людей. Особливо у контексті епохи пост-правди, фейків та маніпуляцій.

Незважаючи на погіршене самопочуття жителів, підвищення рівня захворюваності через радіаційний фон, місто Поліське продовжувало жити своїм звичайним життям ще 13 років після аварії на ЧАЕС. Лише у 1999 році Поліське евакуювали, закрили та забули про нього.

Згадали про Поліське у 2019 році, коли вийшов документальний фільм “Поліське. Післячуття”, який можна переглянути на Youtube. А для привернення уваги українців до історії та трагедії містечка, було створено айдентику міста. Візуальними символами вона передає те, що це місто існувало, в ньому жили люди, а потім воно стало привидом. Отримавши символіку Поліське наче повернулось із небуття, отримало нове обличчя, яке нагадує про 2 трагедії — вибух на ЧАЕС 1986 року та про забутих людей. Фірмовий стиль міста побудований на грі світла з тінню. Світло — прекрасна метафора правди. Як і правда, світло разить очі, але метафорично ця властивість робить таємне явним, допомагаючи побачити більше. Воно привідкриває завісу та освітлює темні кути.

У межах проекту було записано радіоролики, створені із використанням звуків ехо покинутого міста. А фінальним етапом стало створення сайту. Він не лише відтворює Поліське у діджитал-просторі, а й виконує більш амбіційну ціль — збирає інформацію про те, скільки насправді людей потерпіло внаслідок аварії на ЧАЕС.

На сайті можуть вносити інформацію як колишні жителі Поліського, так і інші учасники трагедії 1986 року з будь-яких куточків світу. Можна додати ім’я постраждалого/постраждалої у категорії «Додати потерпілого» та позначити на карті у розділі «Мапа«.

Автори проекту збирали правду шматочок за шматочком, щоб про неї міг дізнатись кожний. Вони вірять, що проект приверне увагу не лише до Поліського, справжніх масштабів трагедії на ЧАЕС, а й до питань правди у епоху пост-правди, в межах якої фейки та маніпуляції стали надто звичним явищем.