В Україні вперше відбудеться конкурс вертикальних відео

Кінофестиваль «Бардак» приймає роботи

07.05.2024

Фестиваль незалежного короткометражного українського кіно «Бардак VIII» (2024) відкриває прийом фільмів на два конкурси: звичного короткого метра і вертикального відео. Роботи прийматимуть до 9 вересня. Сам фестиваль відбудеться традиційно у Харкові наприкінці жовтня. Організатори обіцяють дотримуватися усіх правил безпеки.

Унікальний критерій семи років існування фестивалю — відсутність у фільмів державного фінансування. Оскільки через війну Держкіно і так майже не виділяє кошти на створення стрічок, від цієї умови вирішили відійти. Але й без унікальності «Бардак» не залишиться: на додаток до звичного конкурсу короткого метра додається новий — конкурс вертикального відео. Цього року автори, котрі працюють в такому форматі, вперше в Україні можуть отримати справжні фестивальні нагороди.

«Ми всі щодня дивимося тіктоки, рілзи, шортси українських авторів. І серед них є дуже кінематографічно круті роботи, — пояснює засновник фестивалю, кінокритик Антон Фролов. — За кордоном у форматі вертикального відео вже створюють фільми і серіали. Деякі «вертикалки» вже стали класикою. Окремий конкурс для цього формату є вже на фестивалі «Трайбека». То чому б не вшанувати їх у нас?»

За словами засновника й керівника «Бардаку», до деяких фестивалів в Україні допускаються вертикальні відео, але суто вертикального конкурсу поки що не існує, це буде вперше. Для молодих авторів, які звикли працювати у цьому форматі, участь у фестивалі та знайомство з «широкоформатними» колегами може стати початком шляху до «великого кіно».

Призами цього року буде професійна техніка для знімання. Фестиваль шукає партнерів: засновник від початку року служить в армії й сам збирає на потреби військових, але й про майбутнє закликає не забувати. «Сьогодні круті відео збирають багато донатів на ЗСУ. Підтримати крутих авторів таких відео технікою — це теж важлива справа, — вважає Антон Фролов. — Так іще більше українського контенту буде на екранах смартфонів по всьому світу».

Як подати фільм на фестиваль

  • Приймаються короткометражні фільми, зроблені українцями. Українець у команді може виконувати будь-яку роль.
  • Фільм був створений за останні два роки. 
  • Фільми не обмежені у жанрах: приймають ігрові та документальні, драми, комедії, пародії, мультфільми, рімейки, шведінгі, відеопоезію, експерименти, сторіз, тіктоки.
  • Максимальна довжина фільму — до 30 хвилин (для звичайного конкурсу короткого метра), до 15 хвилин (для вертикальних відео). 
  • Фільми може подати режисер, продюсер, дистриб’ютор або офіційний представник.
  • Особа, що подає фільм на розгляд (селекцію), несе відповідальність за дотримання з боку фільму авторських/суміжних прав і бере на себе відповідальність та повноваження вести подальші переговори з фестивалем.
  • Прем’єрна політика: без обмежень. 
  • Фільми українською можна подати на розгляд без субтитрів.
  • Фільми іншими мовами, подані на розгляд, повинні мати українські субтитри. 

Подавати — за посиланням

Результати відбору

Автори усіх поданих фільмів отримають лист на електронну пошту з результатами відбору до 12 вересня 2024 року.

Правила фестивалю

Фільми оцінює експериментальний склад журі. До нього увійдуть не тільки творці кіно, критики, а й представники інших видів візуального мистецтва. 

Хто отримає гран-прі фестивалю, визначать глядачі.

Журі обирають найкращий, на їхню думку, фільм, а також дають спеціальні позначки від кожного члена.

Якщо у вас виникають запитання щодо подання фільмів, звертайтеся на пошту [email protected].