«Справжня надія». Персоналізовані мРНК-вакцини проти меланоми перейшли до третьої фази випробувань у Лондоні

30.04.2024

Меланома вражає близько 132 000 чоловік на рік у всьому світі та є найважчим захворюванням шкіри. Перша в світі персоналізована мРНК-вакцина вже пройшла перші етапи випробувань на сотнях пацієнтів. Експерти визнають її досить значний потенціал вважають здатною «змінювати правила гри». Про це повідомляє The Gardian.

Нові уколи виробляють індивідуально для кожного пацієнта і змушують організм відстежувати ракові клітини, щоб запобігти повернення хвороби.

«Це багато в чому індивідуалізована терапія, і в деякому сенсі вона набагато розумніша, ніж вакцина», – розповідає Хізер Шоу, лікарка Університетського коледжу Лондона. «Вона створюється абсолютно індивідуально для пацієнта – ви не можете дати його наступному пацієнтові у черзі, адже для нього вона може не спрацювати через відмінні від іншої людини антигени».

Індивідуальна антигенна терапія призначена для запуску імунної системи, яка зможе дати відсіч конкретному типу раку та пухлини пацієнта. Кінцева мета – назавжди вилікувати пацієнтів від раку, зазначає Шоу.

«Я думаю, є реальна надія, що вони змінять правила гри в імунотерапії», – сказала лікарка.

Дослідження другої фази показали, що вакцина значно знижує ризик повернення раку у пацієнтів із раком шкіри. Нині розпочався останній, третій етап. Також вакцину тестують і на можливість лікувати інші види раку, включаючи рак легень, сечового міхура та нирок.

Читайте також: Директорка Національного інституту раку Олена Єфіменко: «Імунотерапія раку — це наче тепловізор для наших воїнів уночі»

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram