В Україні діти з інвалідністю у 3,6 раза частіше страждають від фізичного насильства, ніж їхні однолітки

Дітлахи з обмеженою функціональністю у 3,6 раза більш вразливі до фізичної агресії та у 2,9 раза частіше потерпають від сексуального насильства.

Про це спідчить дослідження платформи із захисту дітей у Південно-Східній Європі щодо насильства стосовно маленьких українців з інвалідністю.

Фахівці зафіксували поширену закономірність: кривдниками дітей з інвалідністю є люди, з якими вони взаємодіють щодня. Це батьки, опікуни, персонал соціальних служб.

Замовчування пережитого насильства може призвести до подальшого розвитку психологічних травм, зазначають у Міжнародній організації з міграції. Фахівці рекомендують звернутися до спеціалістів, які можуть безкоштовно розповісти, як спілкуватися на складні теми з дітьми, які пережили насильство. Експерти закликають не ігнорувати і звернення до поліції, хоча світова практика невтішна: правоохоронці фіксують не більше 20% злочинів проти цієї групи дітей.

Як повідомлялося раніше, з 25 листопада до 10 грудня в Україні триває кампанія 16 днів без насильства. Цьогоріч вона спрямована на найбільш уразливі групи населення, які нерідко залишаються поза увагою, зокрема чоловіків і хлопчиків, а також людей з інвалідністю.