День вишиванки: які найгарніші вишиванки пропонують українські бренди

Нові колекції вишитого одягу від українських брендів.

13.05.2024

Всесвітній день вишиванки — свято унікальне, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Щороку у третій четвер травня в Україні відзначають День вишиванки, мета якого — вшанування українських традицій, а також популяризація вишитого етнічного одягу.

У 2024 році День вишиванки припадає на 16 травня. В умовах повномасштабної війни в Україні це свято має особливе значення, оскільки вишиванка є символом незламності українського народу.

Читайте також: Made in Ukraine. Великодні колекції від українських брендів, які варті уваги

Вишиванки та вишиті сукні від українських брендів: ТОП-7 колекцій

Etnodim

Etnodim презентував вишиті сукні та сорочки із символікою країн, які підтримують Україну в боротьбі за свободу. Команда бренду дослідила образи державності та свободи США, Великої Британії, Польщі, Латвії, Естонії, Литви, Франції, Німеччини та Канади.

Колекція «Первоцвіт. Міфологема», присвячену стосункам людини зі світом та природою від ETNODIM. За створення кампейну, відповідав дует українських фотографів Synchrodogs. Роботи яких є рефлексією на тему стосунків «людина та природа». Радимо виділити час і ознайомитись з колекцією, де ви знайдете відсилку до кожного символічного образу міфологеми: Розмай, Звір, Земля, Весна, Ліс.

Мотив

Український бренд Мотив вирішив відтворити на речах поліські орнаменти, котрі часто прикрашали одяг Лесі Українки. Колекція складається з сорочок, передників, підтички, що втілились у прямій та кльош спідницях та силянок — акумуляція природності й чистої краси.

Вільні Люди

В теплий сезон набагато простіше стилізувати вишиті сорочки та сукні. Приклад такої стилізації показує бренд Вільні Люди у своїй новій колекції, що присвячена приходу весни. Попри ніжну назву дропу, у зміст заклали потужність першого весняного поштовху до життя. У капсулі «Веснянка» використали традиційні для весняної пори символи: птахів, рослини та квіти.

FOBERINI

Бренд FOBERINI та центр Superhumans запустили благодійну ініціативу «Вишита історія». Жовті, зелені, коричневі відтінки — кольоровий код народного гуцульського промислу — косівської мальованої кераміки, якою натхненна нова колекція FOBERINI. Вона відображає сучасну історію життя всіх українців та завдячує військовим. Колекція, до якої увійшли жіночі сукні, блузи, дитячі та чоловічі сорочки, також має благодійну мету. В рамках ініціативи «Вишита історія» 3000₴ з продажу кожної вишиванки з цієї капсули протягом 6 місяців будуть перераховуватися в сучасний центр з протезування, та реабілітації Superhumans.

MustHave

MustHave випустив колекцію вишиванок «Квіти України». MustHave представив нову колекцію вишиванок з традиційними для українського вишивального мистецтва квітами. Бренд пропонує укорінювати нову сучасну історію важливого та символічного для українців одягу. У новій колекції MustHave використали три основні флористичні символи, які відображають багатство української природи, її краси та гармонії – Волошки, Барвінок та Мальви.  Волошки символізують красу, кохання та відданість, тож вишиванка з таким орнаментом виражає любов до рідної землі та традицій. Барвінок – це символ вірності, сили духу та відданості своїм ідеалам. А от мальва символізує красу та ніжність. 

GAPTUVALNYA

Український бренд сучасного етнічного одягу GAPTUVALNYA презентує ексклюзивну великодню колаборацію з ЦУМ Київ. Нова колекція включає речі із вишивкою, орнаменти якої відтворені з аутентичних кептарика та припинки ХІХ століття. Традиційні зображення походять з Опільського етнорегіону: досліджувані зразки, що їх бренд взяв за основу, знаходяться в Музеї етнографії Національного заповідника «Давній Галич». В колекцію увійшли чоловічі та жіночі вишиті сорочки, дві моделі суконь з льону та кошик з лози з вишитою серветкою.

Читайте також: 

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram