90% порнороликів містить жорстоке поводження з жінками – дослідження

28.09.2023

До 90% порнографічного контенту в Інтернеті містить словесне, фізичне та сексуальне насильство щодо жінок.

Про це йдеться у звіті Вищої ради Франції з питань рівності між жінками й чоловіками.

Зазначається, що впродовж 18 місяців досліджувалися найбільші міжнародні порносайти, на яких виявлено, де жінки найчастіше зображені згідно з гендерними й расистськими стереотипами: над ними домінують, їх принижують, об’єктивують, дегуманізують, піддають насильству. Значна кількість порноконтенту нагадуває тортури над жінкою.

«[Ці] жінки реальні, сексуальні акти й насильство над ними реальні, страждання часто добре помітні й водночас еротизовані», – наголошується у звіті.

Читайте також: В Україні хочуть легалізувати порно: подробиці

Дослідники засудили «бездіяльність» уряду Франції й закликали покласти край «сліпоті й запереченням», які забезпечили порноіндустрії «повну безкарність».

Читайте також: Папа Римський Франциск розповів, що думає про аборти, секс, порно та ЛГБТ

За даними регулятора Arcom, 51% 12-річних хлопчиків у Франції переглядають порно щомісяця. У звіті Вищої ради відзначили, що «масове споживання [порнографії] з раннього віку зміцнює культуру зґвалтування».

Читайте також: Педофіли використовують штучний інтелект, щоб створювати й продавати дитяче порно — BBC

Там також додали, що французька державна платформа Pharos, яка має боротися з незаконним контентом в інтернеті, не працює належним чином, коли йдеться про сексуальне насильство. Дослідники наголошують, що платформу необхідно розширити, щоб вона охоплювала й насильство над жінками в порнографії.

«Ми повинні сказати «стоп». Тимчасом як уряд вирішує питання доступу неповнолітніх до цього(порнографічного – ред.) контенту, необхідно досягти прогресу в боротьбі з насильством в порноіндустрії і в захисті жінок», – наголосила міністерка Беранжер Куйяр.

Новини партнерів