Очільниця музею Голодомору Леся Гасиджак подає до суду через цькування: деталі скандалу

27.07.2023

Виконувачка обов’язків генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду, кандидатка історичних наук Леся Гасиджак готує позов до суду через образу честі та гідності.

Про це Гасиджак заявила в етері «Радіо Свобода».

Нагадаємо, що Леся Гасиджак стала жертвою бодішейміну. Напередодні деякі користувачі у соцмережах почали цькувати її через зовнішність.

Читайте також: Новий скандал: Оля Полякова подає до суду на українське ЗМІ через бодішеймінг доньки

Юрист Клим Братківський написав у своїх соціальних мережах, що Леся Гасиджак не може очолювати музей Голодомору, бо нібито має невідповідну зовнішність. Деякі коментатори підтримали таку думку.

Однак більшість користувачів засудили лукізм та висловилися про неприпустимість такого ставлення. Наразі його поста із критикою Гасиджак немає, проте залишилися скриншоти.

На скандальну ситуацію відреагував уповноважений з прав людини України Дмитро Лубінець, який засудив цькування Лесі Гасиджак через її зовнішність та зазначив, що «професійні якості та здібності» мають бути єдиними критеріями для оцінювання людини.

На захист керівниці стали також медійники, серед яких Данило Мокрик, Марина Данилюк-Ярмолаєва, Тетяна Власова й інші. Відреагувала на ситуацію й феміністична ініціатива «Марш жінок».

«Хочеться лаконічно перепитати, скільки має важити юрист, щоб вважатися професіоналом? Можливо, є чіткі критерії й для інших професій? Старий добрий фетшеймінг, знайомий усім нам із дитинства», — ідеться у повідомленні.

У «Марші жінок» зауважили, що найчастіше через призму зовнішнього вигляду оцінюють саме жінок і їхній професіоналізм.

«Сотні коментарів про те, якою насправді має бути жіноча фігура, непрохані рекомендації, скільки кілограмів треба скинути, що вдягати тощо. Підставте до слова «розповніла» ім’я будь-якої відомої української жінки — і ви сто відсотків знайдете якусь новину про це. Ця практика є ганьбою для сучасного українського суспільства», — сказали у феміністичній ініціативі.

Читайте також: Спартак Суббота знову у центрі скандалу: вийшло нове розслідування

Реакція Лесі Гасиджак:

За словами Гасиджак, вона готує офіційну заяву разом з юристами та має намір подати заяву до суду через цькування.

«Готую офіційну заяву. Позов буде обов’язково. Це питання не в мені. Я спокійно до цього хейту поставилася. Це дуже смішна історія, і сумна з іншого боку. Я принципово буду подавати до суду, бо розумію, що такі історії трапляються кожного дня. Хейту піддається дуже багато жінок в Україні. І не лише через зовнішність. А просто через те, що вони є жінками на керівних посадах. Я вважаю, що це має бути повчальний кейс. Щоб він ніколи більше не повторився», — заявила очільниця музею.

Читайте також: Булінг депутатки у Рівному. Чому в Україні продовжуються напади на жінок, які працюють з дітьми

Говорячи про свої емоції щодо цієї ситуації, Гасиджак додала:

«Це сумна історія. Ми живемо в 21 столітті. Дуже багато зусиль фахівці різних рівнів докладають до того, щоб суспільство наше трохи змінилось. Щоб ми перестали інакшість сприймати як щось погане, неправильне і незручне. Виявляється, роботи попереду ще дуже багато. У нас іде війна. З війни повертаються захисниці і захисники без рук, без ніг. Потім ці люди будуть зазнавати хейту? Тому що вони некрасиві?»