Ріна Резнік: Жорсткість та сила — це супутники смерті, а я за життя

Ріна Резнік була біологом, але після 24 лютого стала бойовим медиком у батальйоні Госпітальєри. Разом із брендом ювелірних прикрас Minimal розпитали про її ставлення до незламності, красти, а також дізнались, чому зараз усе на часі

21.06.2023

З нагоди свого п’ятого дня народження бренд ювелірних прикрас Minimal привертає увагу до важливості професії військових медикинь та підкреслює, що жінки, які часто бачать всі жахи війни, водночас мають сильний дух та витонченість. Саме вони — сучасні інфлюєнсерки, які своїми діями та словом створюють новий героїчний епос України. Тому п’ять українських військових медикинь стали обличчям кампанії та розповіли про своє бачення світу, краси та внеску у Перемогу. 

Про незламність

Знаєте, спершу ви людина, а потім вже жінка чи чоловік. Коли я на війні, насамперед я військовослужбовець, тож жодним чином не відчуваю себе жінкою. Звісно, цю частину власної ідентичності складно відкинути, але вона не є основною або навіть важливою, особливо під час війни

Фотограф Нік Федірко

Щодо незламности, то колись було сказано в одному старому фільмі: “Жорсткість та сила — це супутники смерті”. І я жодним чином не відчуваю себе незламною або якоюсь там дуже сильною. Я відчуваю себе крихкою, ламкою і гнучкою. І саме це дає мені можливість добре почуватися в умовах війни. Тому я не хочу від себе жодної незламності.

 Місце краси під час війни

Я вважаю, що не існує справи, в якій немає місця красі. Але варто розуміти, що краса — це не те, що підкорюється умовам дійсності. Краса — це об’єктивна дійсність сама по собі, вона присутня абсолютно в усьому, що є у цьому світі.

Колись я обовʼязково видам дуже чуттєве есе про те, як золоті медичні простирадла тонкою слюдою облипає засохла кров. Я обовʼязково напишу про те, які гарні зорі у безлюдному нічному Києві.

Якщо чесно, я не бачила нічого красивішого, ніж моя справа зараз. Я не бачила нічого більш захопливого у житті й не фіксувала стільки кадрів перед очима. Мільйон гарних кадрів — стоп-пункт, обстріли, заржавілі шматки снарядів — це все симфонія естетики, яка настільки мені близька, що я не розумію, де я зараз можу бути, крім цього місця.

Зараз усе на часі

Я думаю, що для людей, які можуть дозволити собі жити в моменті, які відчувають себе вільно у будь-яких обставинах, які знають, що усе вони роблять за покликом честі, для них — усе на часі. Мені здається, що зараз найкращий з часів. Як я вже казала, нічого більшого в нашому житті вже не буде. Ми не дочекаємось нічого більш важливого, більш потужного, сильнішого, красивішого, ніж ця війна. Тому будь-які події, які зараз відбуваються, прикрашені світлом цього визначного моменту. Я не знаю, коли ще любити, як не зараз. Я не знаю, коли ще бути гарною, якщо не зараз.

“Я не страждаю, я звикла. Я не борюсь зі страхом, мені подобається проживати всі ці емоції й відчувати життя. Мене вайб Ремарка не влаштовує, я за вайб Гашека”

Улюблена цитата Гашека

Говорити про улюблену цитату Гашека дуже складно, тому що насправді він чудовий у комплексі тих емоцій, які викликає, у комплексі цього сміху і бурлеску. Проте є одна, я  не впевнена, що процитую її правильно, але, здається, вона звучала так: «Хай було, як було, ніколи не було так, щоб не було ніяк». Ось ця фраза дуже допомагає мені справлятися зі складними ситуаціями. Бо я згадую, що якось воно буде.

Мене цікавить увесь спектр емоцій

Для мене немає якихось негативних емоцій. Вони просто різні. Деякі з них переживаються тяжко та супроводжуються відчуттям здавленості діафрагми або якоїсь туги. А по-друге, треба завжди грати на підвищення, підвищення ставок і підвищення контрастів. Комфортне життя, де ти лежиш вдома і дивишся Netflix, це абсолютно не те, що мене цікавить. Мене цікавить відчути увесь можливий спектр емоцій у цьому світі.

Фотограф Нік Федірко

У період з 19 червня по 9 липня ювелірний бренд Minimal перераховує 50 гривень з кожного продажу своїх прикрас, щоб забезпечити потреби добровольчої організації парамедиків “Госпітальєри” та 207-го батальйону територіальної оборони. Загальна сума благодійного збору — 500 000 гривень. Бренд закликає кожного приєднатися.

Minimal for Maximum — кампанія, яка має на меті показати, як українські жінки поєднують в собі ролі доньок, сестер, подруг, дружин та мам із надзвичайно небезпечною професією — медикинь-військовослужбовиць, бойових та парамедикинь.