Штучний інтелект діагностує рак молочної залози на рівні лікарів: подробиці

03 Серпня 2023
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Штучний інтелект під час скринінгу молочної залози може не менш ефективно, ніж лікарі-радіологи виявляти рак.

Про це повідомляє BBC.

У дослідженні команди вчених з Університету Лунда взяли участь понад 80 тисяч жінок зі Швеції, їхній середній вік становив 54 роки. Половину знімків розглядали лікарі-радіологи, іншу — штучний інтелект.

Читайте також: ChatGPT, як «симптом-checker», або ефективність ШІ в первинній діагностиці: експеримент редакції

Зазначається, що ШІ виявив рак у 244 жінок, лікарі за результатами обстеження діагностували хворобу у 203 учасниць дослідження. Частка хибнопозитивних результатів становила 1,5% як у групі штучного інтелекту, так і в групі, яку оглядали медики.

Читайте також: Понад 8 тисяч письменників виступили проти використання своїх книг у навчанні штучного інтелекту: деталі

На думку провідної авторки, докторки Крістіни Ланг, штучний інтелект може бути використаний для скринінгу раку молочної залози, що допоможе розв’язати проблему нестачі радіологів у всьому світі. Проте необхідні додаткові дослідження в цій галузі, щоб повністю зрозуміти потенціал ШІ та економічну ефективність.

Читайте також: Педофіли використовують штучний інтелект, щоб створювати й продавати дитяче порно — BBC

«Найбільший потенціал штучного інтелекту зараз полягає в тому, що він може дозволити радіологам бути менш навантаженими надмірною кількістю зчитувань. Хоча для нашої системи скринінгу, що підтримується штучним інтелектом, потрібен принаймні один радіолог, відповідальний за виявлення, вона потенційно може позбутися необхідності подвійного зчитування більшості мамограм, зменшуючи робоче навантаження на радіологів та дозволяючи їм зосередитися на більш розширеній діагностиці, а також скорочуючи час очікування для пацієнтів», — наголосила вона.

Читайте також: Хоче поневолити або знищити людство: найкращі фільми про небезпечний штучний інтелект

Експерти у Великій Британії погодилися, що штучний інтелект є величезною перспективою у скринінгу раку молочної залози.

«Існує великий дослідницький інтерес до того, як штучний інтелект може підтримувати звітність про мамограми, оскільки вони складні, вимагають значного контролю та інтерпретації з боку клінічних радіологів. Дефіцит радіологів у Великій Британії становить 29%, що робить це складним завданням», — додала президентка Королівського коледжу радіологів, докторка Кетрін Галідей.

Читайте також: Штучний інтелект на ТБ: у Кувейті представили віртуальну ведучу новин

У Національній службі охорони здоров’я Англії дослідження назвали «дуже обнадійливим» і оцінюватимуть «найкращі способи впровадження цієї технології в програму скринінгу грудей».