Всесвітня організація охорони здоровʼя виплатила по 250 доларів «компенсації» жінкам, які зазнали сексуального насильства з боку співробітників ВООЗ під час ліквідації лихоманки Ебола у Конго.
Про це пише Associated Press.
Зазначається, що на початку року до країни приїжджала Гаї Гамхеваге, яка керує зусиллями організації щодо запобігання сексуальному насильству. Вона мала проаналізувати ситуацію з найбільш відомим сексуальним скандалом в історії ВООЗ, що трапився у Конго.
Читайте також: У США засудили гінеколога за сексуальне насильство щодо пацієнток: подробиці
Відповідно до внутрішнього звіту організації, під час поїздки Гамхеваге зустріла одну з потерпілих жінок. Вона народила дитину з «вадою розвитку, яка потребує спеціального медичного лікування», що означає ще більші витрати для молодої матері в одній з найбідніших країн світу.
Останні новини
- Натхнені історії про величних жінок: 5 фільмів, які має переглянути кожна кар’єристка
- Рецепт сирного фондю у гарбузі
- «Жовтолика»: роман Ребекки Кван незабаром екранізують
- Мозаїка з орнаментами трипільської культури прикрасить місто Українка
- Єпископ УГКЦ Микола Бичок стане наймолодшим кардиналом у світі Новости на главной
Тому ВООЗ, щоб допомогти потерпілим, виплатила по 250 доларів компенсації щонайменше 104 жінкам, які повідомили, що зазнали сексуального насильства або експлуатації з боку співробітників організації.
Зазначають, що сума компенсації на одну жінку менша за добові витрати деяких чиновників ООН, які працюють у столиці Конго, і лише на 19 доларів більша, ніж отримувала Гамхеваге на день під час свого триденного візиту.
Читайте також: Британські хірургині скаржаться на сексуальні домагання на робочому місці: подробиці
Ця сума покриває типові витрати на проживання протягом менш ніж 4 місяців у країні, де багато людей виживають менш як на 2,15 долара на день.
Загальна сума у 26 тисяч доларів, яку ВООЗ надала потерпілим жінкам, становить приблизно 1% від 2 мільйонів доларів «фонду допомоги постраждалим». ВООЗ створила його для людей, які зазнали сексуальних домагань, головним чином у Конго.
Відомо, що жінки перед тим, як отримати гроші, повинні були пройти навчальні курси. Вони мали допомогти їм розпочати «діяльність, що приносить дохід».
Читайте також: Працівниці в Антарктиді скаржаться на часті домагання й сексуальне насильство: подробиці
Водночас багато жінок у Конго, які зазнали сексуального насильства, досі не отримали жодних виплат. Минулого місяця ВООЗ заявила у конфіденційному документі, що майже третину відомих потерпілих «неможливо знайти». Ще майже десять жінок відмовилися від грошової «компенсації».