Велика тепла ідея: як КСВ-проєктами надихнути команду всередині компанії

Олена Маслій-Шишова, директорка департаменту роботи з персоналом «ІТ-Інтегратор»

Емоції, які переживає команда, — важливий маркер здоров’я будь-якого колективу. Майже дванадцять місяців війни здатні зламати психологічну стійкість кожної людини. Спочатку ви не можете припинити нескінченно читати та ділитися важкими новинами з фронту, далі ваші діалоги фокусуються лише на негативних темах, а потім люди замовкають. 

І це для спеціалістів з кадрового менеджменту як сигнал тривоги, що потребує негайних дій. Можна багато говорити про теоретично можливі способи допомоги колективам великих компаній у кризових ситуаціях, але в умовах війни майже всі вони не працюють. Тож які проєкти компанії зможуть відновити енергію та стійкість у нашій команді, розберемо на прикладі.

Велика тепла ідея

Ми називаємо такі проєкти великою теплою ідеєю. Один із таких — наш КСВ-проєкт «Знання, що рятують життя» від «ІТ-Інтегратор» за підтримки БФ «Фонд освітніх ініціатив» та Освітнього омбудсмена України — від жовтня до січня 2023 року охопив майже 2 мільйони людей. Його мета — виготовити та безоплато передати 20 тисяч дитячих та універсальних термоковдр закладам освіти у найбільш постраждалі регіони України. Але окрім позитивного відгуку серед українців в умовах війни, цей проєкт став також і великою теплою ідеєю для всієї команди «ІТ-Інтегратор». 

Щоб ваша ідея мала такий самий ефект для команди, пропоную розглянути п’ять неочевидних компонентів, з яких він має складатися.

Унікальність та актуальність

Ми виготовляли та передавали засоби термозахисту дітям та викладачам переважно на деокуповані та прифронтові території, тобто могли надавати власну волонтерську допомогу там і тоді, коли вона дійсно потрібна, і кому більше ніхто не допомагає подолати цю складну та холодну зиму.

Допомога та піклування про родини команди

Ми надавали безкоштовно та багато розповідали про правила використання термоковд дітям та рідним наших співробітників під час перебування в укриттях та за несприятливих температурних режимів, щоб кожен мав при собі цю легку та практичну річ.

Фізична праця волонтерів та відновлення емоційного балансу через спілкування

Робота волонтерів-співробітників нашої команди потребувала від них декількох годин на тиждень тісної співпраці та фізичної активності, що викликало безліч позитивних емоцій, «заземляло» та «затіняло» негативні новини, відключення електроенергії, страх від «прильотів» у Києві та інших містах України, де працювали волонтери нашого проєкту. 

Як додатковий бонус — фізична активність з виготовлення засобів для збереження тепла зігрівала і самих волонтерів, які їх виготовляли власними руками.

Залучення та участь у проєкті рідних та друзів нашої команди

Неочікувано для нас кожен, хто дізнавався про наш проєкт, бажав бути причетним та передати бодай незначну частинку власного тепла дітям, що вимушені навчатися у холоді та мороці цієї зими, особливо у Херсонській, Харківській та Миколаївській областях. І сьогодні ми неймовірно вдячні кожному нашому добровільному помічнику від 3 до 77 років, а разом це понад 50 (!) найчудовіших українців, що на різдвяні свята, у вихідні та новорічної ночі допомагали нам реалізувати цей складний та відповідальний проєкт.

Допомога військовим

Дуже часто під час проєкту люди просили надіслати термоковдри своїм синам, чоловікам, батькам, колегам чи друзям, що захищають сьогодні нашу країну у лавах ЗСУ та ТрО. Всі заявки для фронту виконували насамперед, і маємо надію, що знайдемо фінансування, щоб і надалі виготовляти термоковдри для військових завдяки відкритому благодійному збору БФ «Фонд освітніх ініціатив», що з перших днів проєкту став нашим надійним та відповідальним інформаційним партнером.

Тож, реалізуючи одну конкретно ідею та мету, ми змогли об’єднати навколо неї співробітників, збільшили їхню залученість та лояльність. Хоча спочатку не мали цього на меті. Тож пропонуємо і вам цей досвід. А які великі теплі ідеї зігрівають сьогодні вашу команду?