Профорієнтири: Чим займається мім

Особистий досвід Анастасії Любченко

Анастасія Любченко — актриса, мім та режисерка. А ще вона — перша українка, яка вступила до легендарної Амстердамської академії театру на відділення «міме». Цього року Анастасія організувала в Україні фестиваль Mime Wave, партнерами якого стали театральні школи з Амстердаму й Стокгольму, а також митці з Німеччини та Іспанії. У інтерв’ю WoMo вона розповіла про свою професію.

Чому обрала професію міма

З дитинства я дуже комфортно відчувала себе на сцені, займалася класичними танцями. Але класичний танець ставить занадто суворі вимоги до тіла танцівника та обмежує у формі вираження. В той час як перформер, чи мім, може працювати з тим тілом, яке має. До того ж, професія міма поєднує в собі й акторську майстерність й режисуру, що робить її значно цікавішою. Бути мімом — це бути вільним від великих театральних установ, режисерів, очікування пропозицій, адже можна самостійно брати ініціативу й створювати власні проекти.

Освіта міма

Я навчалася у Київській муніципальній академії естрадного та циркового мистецтва. Думаю, що це був найпереломніший момент в моєму житті. Потім мені пощастило навчатися в Амстердамській академії театру. Це школа мімів, де навчаються люди з різних країн світу. Кожен рік вони набирають 10-12 студентів, і на ці місця прагнуть потрапити від 200 до 300 людей з усього світу. Тож коли мені вдалося пройти конкурс, — була неймовірно щаслива. Але навчання в академії досить дороге, тому мені знадобилося ще близько року для збору коштів.

Які якості необхідні міму

Мім має досконало володіти своїм тілом та емоціями. Має вміти створювати світи, мати креативне мислення й бути незалежним. Це всесвітній театр, бо якщо ти створив виставу, ти можеш з нею їздити по всьому світу й показувати. І тебе сприймають по-різному, але все ж вистава викликає внутрішні відчуття, які текстом передати значно складніше.

Робочий день міма

Якщо ти задіяний у проекті, то працюєш з 9.00 до 22.00, 5-6 днів на тиждень. Такий графік може тривати місяць чи два. А в перервах між проектами все ж треба займатися своїм тілом, хоча б 20 хвилин в день приділяти своїй фізичній підготовці.

Поради підліткам

В Україні є хороші заклади. Я б порадила академію естрадного та циркового мистецтва. Там дають чудову базу. А далі брати майстер-класи та відвідувати фестивалі. Ми з командою якраз таки й організовуємо Mime Wave для того, щоб дати можливість молоді попрацювати й повчитися в іноземних акторів. Готуючись до вступу можна займатися танцями або акробатикою. І звичайно, багато читати й спостерігати навколо. Дуже важливо, не лише тіло розвивати, але й внутрішній свій світ.

-Читайте також: Профорієнтири: Чим займається поліцейський омбудсмен