Українців братимуть на службу в ЗСУ з випробувальним терміном

Служба у ЗСУ потребує від людей не менше здібностей, навичок та природних даних, ніж інші сфери. І далеко не всі до неї готові як фізично, так і психологічно. Щоб уникнути в армії випадкових людей, в Україні хочуть запровадити випробувальний термін для тих, хто захоче служити за контрактом.

Відповідний законопроєкт №8169 незабаром розгляне парламент у першому читанні. Документ уже схвалив комітет Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони та рекомендував його парламенту для голосування. Пропонують запровадити випробувальний термін для громадян, які виявили бажання служити у ЗСУ на контрактній основі. Тривалість випробування — від одного до шести місяців.

Якщо військовослужбовець успішно пройде його, він продовжить службу в ЗСУ на контракті від 1 до 10 років. Якщо випробувальний термін покаже, що кандидат у контрактники не задовольняє вимогам військової служби, він зможе повернутися на попереднє місце роботи і продовжити свою трудову діяльність поза армією.

При цьому проходити випробувальний термін потрібно не всім. Зокрема, він не знадобиться тим, хто вже проходив строкову службу в ЗСУ, а також курсантам вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищої освіти.

Як повідомлялося раніше, в Україні вкотре продовжили військовий стан та загальну мобілізацію до 19 лютого 2023 року.