WoMo-знахідка: Мультсеріал «Книга-мандрівка. Україна»

Неймовірні історії про українок та українців

29.11.2018

Як українцю розгадати писемність стародавньої цивілізації майя, не виходячи з кабінету? Чому ніколи не варто викликати на дуель нобелівського лауреата? Хто допоміг Миколі Гоголю створити перше українське фентезі? Як харків’янка змінила світ балетної моди та ще й «Оскар» отримала? Відповіді на всі ці питання знайдуться в одному мультсеріалі…

Що це?

Цьогоріч креативна агенція Green Penguin спільно з видавництвом #книголав представили «Книгу-мандрівку. Україна» — видання, що поєднало 1200 wow-фактів про Україну. Проте поміститися у вигаданий авторами лаконічний формат одного речення, очевидно, виявилося складно, і вже наприкінці року книжка перетворилася на мультсеріал.

«Книга-мандрівка. Україна» — це проект, яким ми хотіли змінити уявлення про Україну, не лише в дітей, але й у дорослих. І формат ед’ютеймента видавався надзвичайно вдалим, бо неможливо змусити читачів запам’ятати щось нецікаве. Але повірте, наша історія, культура і наука сповнені надзвичайних подій, відкриттів і неочікуваних моментів, дізнавшись про які ти бачиш усю історію по-новому. А що найголовніше — розумієш, що в нас не самі скорботи та журба, якими нас годують ще зі шкільної парти, виховуючи комплекс меншовартості, а безліч success stories та непересічних подій, які варто не лише знати самим, але й уміти про них розказати світу. Першим нашим кроком стало створення «Книги-мандрівки» у друкованому форматі. Ми були вражені, що читачі так тепло зустріли книжку. На презентацію, куди ми розразовували прийде максимум 200 людей, прийшло 500. Люди писали нам листи, коментували кожну новий факт, який ми публікували у Facebook, видання дарували і дітям «під ялинку», і дипломатам, послам та президентам. Це видання ми встигли видати вже трьома мовами, а сьогодні, за підтримки Українського культурного фонду та проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI ІІ), ми змогли запустити мультсеріал», — розповіла авторка ідеї та продюсерка проекту Ірина Тараненко.

Як це працює?

До кінця року вийде 5 перших серій, кожна з яких присвячена видатній постаті або відомому факту про Україну.

Першим мультфільмом став «Код Кнорозова» — про дослідника, який першим у світі розшифрував писемність майя. В усьому світі його знають, а у нас — одиниці. Але ж історія неймовірна! Сидячи у своєму кабінеті, «невиїздний» Юрій Кнорозов спромігся розгадати загадку, над якою століттями билися вчені з усього світу.

Наступна серія про харків’янку Варвару Каринську — володарку «Оскара» та людину, яка перевернула балетну моду.  Четверта серія про Мечникова, нобелівського лауреата, п’ята — про Миколу Гоголя. А ще готується серія та Чорнобиль.

«Якби світову історію ілюстрували такими фактами, ми би знали її набагато краще, а можливо, і частіше б змінювали її на нашу користь. Взагалі ми мріємо, що увесь цей контент візьмуть на озброєння вчителі, він безкоштовний і можна будь-коли зайти на наш YouTube-канал та проглянути всі відео. З нетерпінням чекаємо прем’єри кожної серії і почути, що думають глядачі — читаємо кожен відгук!» — резюмує Ірина.

— Читайте також: 5 кроків: Від сніданку до успішності у школі