Книги українських письменників про жінок і для жінок

Підбірка книг про жінок від українських авторів

05.01.2022

Жiнки творять історію та роблять неймовiрнi речi: вони виховують дiтей, створюють компанii та творять мистецтво. Але не завжди цiнують те, що роблять, адже стикаються з обезцiнюванням та вiдношенням до своiх здобуткiв, як даннiсть. Цi книги виправляють це, адже тут украiнськi автори мотивують, навчають, викривають і розповідають — про жінок і для жінок. Адже вони цього вартi.

“Країна жіночого роду” Вахтанг Кіпіані

“Країна жіночого роду”, Вахтанг Кіпіані, Vivat, 2021

 

Видатні українки XX століття часто лишаються непомітними. Про долю деяких героїнь цієї книжки хтось, можливо, почує вперше, однак їхню роль в українській історії не варто применшувати. Це лікарки, учительки, учасниці національно-визвольного руху, політув’язнені, журналістки, військовички, культурні діячки… Без них — сильних, активних, відданих — сторінки нашого роду були б зовсім інакшими.

У цій книжці зібрано інтерв’ю, свідчення, архівні документи й довідки про визначних жінок України — матеріали ресурсу «Історична правда». Серед них і унікальне інтерв’ю Квітки Цісик, і розмова з дослідницею жіночого руху Мартою Богачевською-Хом’як, і статті про докторку медицини Розалію Ліфшиць-Винниченко, підпільницю Ірину Тимочку — «Христю», письменницю Олену Телігу, а також про Лесю-українку, маму Георгія Гонгадзе.

 

“#майже_доросла: книжка про дівчат і для дівчат” Ірина Славінська

“#майже_доросла: книжка про дівчат і для дівчат”, Ірина Славінська, Vivat, 2021

У книжках про дорослішання для дівчат бракує реальних життєвих порад: як прийняти своє тіло, домовитися про що завгодно з батьками, вибрати професію, стати впевненішою у власних силах. Книжка, яку ти тримаєш, виправить таку прикрість.

По-дружньому, згадуючи власний досвід та переживання, авторка допомагає дівчатам знайти себе в цьому світі, краще його зрозуміти та навчитись активно пізнавати. Не обов’язково вміти шити чи куховарити, а ось знати, як діяти у випадку аб’юзивних

стосунків, як розпізнати небезпечні ситуації й правильно їх вирішувати, усвідомлювати свої права й особисті кордони — необхідно задля збереження свого фізичного та психічного здоров’я. Ти вже доросла, час озброїтися справді важливими знаннями.

 

“Шпигунки з притулку Артеміда” Наталія Довгопол

“Шпигунки з притулку Артеміда”, Наталія Довгопол, Vivat, 2021

Ця книжка — перепустка у світ гостросюжетних пригод, шпигунських місій і небезпечних мандрів, де кожен день — це випробування на сміливість і силу духу, а здатність працювати в команді є чи не єдиним шансом на спасіння.

1907 рік. В одному з київських театрів стається сутичка. Поважний австрійський пан прилюдно звинувачує хлопчика-посильного в крадіжці. Без тіні страху підліток відкидає звинувачення, ще не підозрюючи, що це його перший іспит, запрошення в нове життя. Під зеленим картузом літній австрієць гер Фрідріх розгледів не лише перевдягнене дівчисько, а ще й потенційну вихованку для свого сирітського притулку — таємної школи «Артеміда», де готують професійних шпигунок.

 

“Троян-зілля” Дара Корній

“Троян-зілля”, Дара Корній, Vivat, 2021

Нелегка доля випала Вероніці. Переживаючи вже 10 викидень та ледь не вкоротивши собі віку, жінка раптом починає бачити дивні сни, де душі її ненароджених дітей благають відпустити їх і отримати вічний спокій. Надати його може Полудниця, яка мешкає у цьому просторі між двох світів. Але тільки в обмін на жертви зі світу живих, які мають приходити їй пополудні…