She is doing business: 6 підприємиць, які продовжують справу не зважаючи на війну

Більше 100 днів повномасштабної війни серйозно вплинули на економіку України та роботу малого бізнесу. Попереду ще багато викликів для підтримання економічного фронту. Серед тих, хто не дивлячись на всі складнощі продовжує працювати — крафтові українські виробники.

WoMo разом з проєктом Made in UA Support Project зібрав історії бізнесів, які засновані жінками, і які попри всі труднощі не склали руки та продовжують створювати українське.

Quiet Form

Сімейний бренд керамічного посуду та декору ручної роботи

(Київ)

Тетяна Іваніцька, співзасновниця, креативна директорка

“Разом з командою ми вимушено покинули столицю та свій дім у Бучанському р-ні, смт. Немішаєве. З партнером тимчасово переселились до Львова та почали шукали шляхи відновлення роботи. Більша половина наших замовлень припадає на експорт і виготовлення посуду для HORECA. Саме завдяки підтримці клієнтів та їх готовності продовжувати співпрацю, ми ризикнули і в новому місті відкрили студію.

Наші підписники допомогли винайняти вантажний автомобіль та перевезти частину обладнання, піч, матеріали та готовий посуд з Києва до Львову. У київській студії залишилось ще багато напівготових виробів, які неможливо було перевезти. Наша смілива колега нещодавно повернулась до Києва і самостійно випалює, декорує та відправляє у Львів посуд, який вже звідси прямує за кордон.

Українська спільнота теж продовжує підтримувати нас і замовляти посуд у свої нові тимчасові домівки. Цінність дому, теплоти людських емоцій та щоденних ритуалів стали сьогодні основою, яка тримає багатьох в умовах війни.”

САНФІЛЛ

Виробляє корисні та натуральні продукти хлібці та цукерки із сухофруктів та горіхів

(Чернігів)

Анастасія Ребенок, директорка з якості

“Зараз ми намагаємось відновити життєдіяльність виробництва. Наше місто знаходилось у зоні активних бойових дій. Ми втратили один напрямок виробничої лінії, в результаті пошкодження будівлі снарядом та втрати постачальників сировини, в зв’язку з пошкодженням логістичних напрямків та блокування портів.

Також частина персоналу була вимушена евакуюватися з міста, тобто втрачено деяких ключевих спеціалістів.

Наразі ми відновлюємо виробничі процеси, за рахунок запасів сировини. Надаємо нові робочі місця для населення. Продаємо залишки готової продукції на складі. Налагоджуємо контакти на продаж продукції на експорт”.

Bark&Go

Виробництво одягу і аксесуарів для собак та їх господарів

(Львів)

Вакарова Олександра, співвласниця

“З початку війни виробництво зупинилося десь на два тижні. Як тільки запрацювала пошта і була можливість відправляти замовлення, я почала робити все сама і шила, і кроїла, і пакувала, мені допомагали наш кур’єр та моя донька. Втрьох ми змогли частково виготовити замовлення для людей, які на них чекали. 

Також шили шапки та балаклави для наших військових, чоловік сам відвозив це в найгарячіші точки України. Було дуже складно і фізично, і морально. Магазин на Etsy відразу був закритий. Частина команди виїхала за кордон, прийшлося шукати нових людей та адаптуватись до нових умов. Наразі замовлення дуже зменшилися, але люди частково повернулися, стараємося повернутися до старих темпів.

Ми отримали замовлення навіть із гарячих точок і отримали життєствердні фото собак у підвалах у наших комбінезонах. Це неймовірно надихає і не дає зупинятись та надає сили та натхнення рухатись далі!”

Оne by Оne

Бренд одягу

(Кропивницький)

Лідія Сметана, власниця

“Спочатку думок про продовження роботи взагалі не було, коли зрозуміли, що ЗСУ потрібна допомога проаналізували залишки тканин, все що підходило пішло на термобілизну та натільний одяг для військових. Потім почали розробляти та шити розгрузки з плито-носками і не зупиняємось.

На початку березня почали розробляти патріотичну капсулу і стали одні з перших, хто це зробив.

Саме капсула «УКРАЇНА ЦЕ» допомагає нам підтримувати армію, завдяки їй ми придбали та подарували на передову, два мікроавтобуси.

Наразі більшість відправлень за кордон, так як наші українські дівчата, які були вимушені виїхати з країни, бажають залишатися з нами та підтримувати економіку України, роблячи звідти замовлення.”

She flowers

Виробляє декор для дому із сухоцвітів та стабілізованих квітів

(Одеса)

Шимко Вікторія, Овезова Катерина, співзасновниці

“Нажаль, 8 березня нам довелося закрити наш офлайн магазин, частина команди перїхала до інших країн. Нас відкинуло майже на початок розвитку бренду, але ми продовжуємо працювати, відпраляємо замовлення по Україні та трохи по світу. Частину коштів від проданих виробів направляємо тим, хто цього потребує. 

Проводимо роботу по відновленню шоу-рума, де хочемо продовжити допомогати та проводити арт-терапевтичні зустрічі з жінками, щоб стабілізувати емоційний стан творчістю та квітами. Намагаємося відновити магазин на Etsy та мати змогу експортувати наші вироби по світу. Бачимо великий потенціал наших виробів для експорту та весь фокус уваги зараз там. 

Ми дуже любимо свій бренд. Можливість працювати та творити лікує та рятує, додає внутрішньої сили для боротьби. Ми хочемо продовжувати, хочемо розвивати економіку країни, мати змогу допомогати та щоб наш український бренд став всесвітньовідомим.”

Here&Now

Бренд студійної екологічно-сталої кераміки в Україні

(Ірпінь)

Юлія Маклюк, власниця

З початком війни студія в Ірпені закрилась і всі учасники процесу виїхали з міста. 

Продаж кераміки зупинився. Всі позиції фізичних товарів на Етсі (це основний канал продажів) були деактивовані. 

Натомість, було створено електронні листівки та постери із фотографіями зі студії, які продавались як благодійні електронні товари. Було запущено продаж за кордон футболок з патріотичними принтами у співпраці з ілюстраторами. Ці футболки друкують в ЄС та США за системою print-on-demand, що дозволяє швидко виготовляти та доставляти замовлення клієнтам. 

Разом із прямими пожертвами підписників в соціальних мережах, продаж цих товарів дозволив зібрати більше 25 тис дол на допомогу армії і волонтерам. Також було сплачено ЄСВ та ЄП за 1 квартал.

Зараз я вже повернулась. В планах на найближчі 1-2 тижні — відновити роботу студії та повернути продаж кераміки на Etsy.”