У Японії від вірусу Оз вперше у світі померла людина: подробиці

23.06.2023

23 червня 2023 року у Японії зафіксували перший у світі смертельний випадок після зараження вірусом Оз.

Про це повідомляє Kyodо News.

За даними влади Японії та Міністерства охорони здоров’я, жінка звернулася до медичного закладу влітку 2022 року після того, як у неї з’явилися симптоми, включаючи лихоманку та втому. Лікарі діагностували у неї пневмонію, але після погіршення стану пацієнтки її госпіталізували, а на правому стегні виявили кліща. Жінка померла через 26 днів після госпіталізації від міокардиту, що є запаленням серцевого м’яза.

Читайте також: Прорив у лікуванні цукрового діабету: створено інсулін із листя салату

Згідно з даними Національного інституту інфекційних захворювань у Токіо, на даний час проти вірусу Оз не існує вакцини. Вперше цей вірус був виявлений у 2018 році у кліщі Amblyomma testudinarium, знайденому в західній префектурі Ехіме.

Читайте також: Прорив у лікуванні безпліддя: вчені знайшли метод лікування ендометріозу

Згідно з даними Націнституту, вірус Оз передається через укус кліща, який існує на великій території Японії. Антитіла були виявлені у диких мавп, кабанів і оленів у префектурі Тіба поблизу Токіо, центральних префектурах Гіфу та Міє, західних префектурах Вакаяма та Ямагуті та південно-західній префектурі Оїта.

Повідомляється, що у двох мисливців в Ямагуті також виявили антитіла. В Інституті заявили, що зараження вірусом не обов’язково є смертельним, але необхідно провести додаткові дослідження щодо його симптомів і небезпеки.

Читайте також: Прорив у лікуванні онкології: винайшли звук, який знищує ракові клітини

Amblyomma testudinarium — твердотілий кліщ роду Amblyomma. Зустрічається в Індонезії, Індії, Японії, Таїланді, Шрі-Ланці та В’єтнамі. Дорослі особини паразитують на різних великих ссавців, таких як буйволи й велику рогату худобу, тоді як німфи й личинки використовують в основному великих і середніх ссавців.